27.04.2009

SUBWAY se zajímá o letiště

Prvním letištěm v regionu, kde bude fast-foodový řetězec působit je pražská Ruzyně.

Jeden z největších fast-foodových řetězců na světě, společnost SUBWAY, se ve střední Evropě zajímá o vstup na zdejší letiště. „Přestože se současná ekonomická recese významně dotýká letecké dopravy, dlouhodobě jsou letiště v našem hledáčku. Týká se to mezinárodních letišť v celé střední a východní Evropě,“ uvedl Manažer Rozvoje SUBWAY pro střední a východní Evropu Martin Princ.

Zdjęcie punktu systemu Subway

Subway míří na středoevropská letiště, všechny provozovny budou franchisové.

První je Praha

Prvním letištěm v regionu střední a východní Evropy, kam řetězec založený na franchisingu se svou provozovnu vstupuje, je pražské letiště Ruzyně. „Letiště Ruzyně v Praze je jedním z klíčových leteckých uzlů regionu a proto je přirozené, že při našem rozvoji je tato lokalita první, kam SUBWAY vstupuje. A to i přes předpokládaný pokles letecké dopravy v letošním roce,“ uvedl Martin Princ. Provozovnu otevře síť fast-foodů nejpozději na začátku května. Do budoucna přitom SUBWAY nevylučuje zájem ani o další letiště v Česku - v Brně či Ostravě.

V hledáčku jsou i další

SUBWAY považuje letiště za strategické destinace v celém středoevropském regionu. „První kontakty již proběhly například na letišti v polské Varšavě či maďarské Budapešti. Zajímají nás ale také bratislavské letiště na Slovensku, kde se připravuje výstavba nového terminálu, či v chorvatském Zábřehu,“ uvedl Martin Princ. Největší rozvoj si přitom slibuje v Polsku. „Zde jsou vedle Varšavy zajímavá také letiště ve Wroclavi, Krakově či Gdaňsku a v dlouhodobém horizontu také v Katovicích,“ doplnil šéf SUBWAY pro středoevropský region.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank