04.05.2009

Hard Rock Café je v Praze

Známý americký řetězec restaurací Hard Rock Café otevřel svou první pobočku v Česku. Plánuje i hotel.

Milovníci rocku v Česku se konečně dočkali. V Praze nedaleko Staroměstského náměstí si mohou zajít na pivo a jídlo a přitom se kochat pohledem na džíny Bono Voxe z U2, kytaru Boba Dylena nebo bundu Davida Kollera. Napsala to MF Dnes. Řetězec originálních restaurací, který má kořeny v USA, sází právě na rockovou atmosféru svých zařízení.

Rocková image především, to je značka Hard Rock Café.

Možný je i hotel

Šéf řetězce Hamish Dodus připustil, že v Praze by mohl vzniknout i Hard Rock hotel. "Praha je jedno z top 10 měst v Evropě, kde bych chtěl mít hotel – vedle Paříže, Barcelony nebo Amsterdamu," říká Dodds. Najít správnou lokalitu podle něj může trvat léta. Hotely provozuje řetězec buď formou franšízy nebo na základě společného podniku s partnerem. Nejnovější hotel bude síť otvírat v asijském sídle hazardu Macau.

Podnikaví indiáni

Celou síť Hard Rock International koupil před dvěma lety floridský indiánský kmen Seminolů, který za ní zaplatil miliardu dolarů. Loni firma utržila zhruba 600 milionů dolarů. Čtyřicet procent tržeb generuje prodej upomínkových předmětů s logem Hard Rock Café v obchodech jednotlivých poboček. Kromě 125 restaurací patří do skupiny také devět Hard Rock hotelů s kasiny.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank