30.09.2016

Náraz v Polsku

Polský master-franšízant značky Dairy Queen plánoval otevření 20 obchodních míst. Nyní všechny své obchody uzavírá.

Podmínkou úspěšného podnikání pod zavedenou značkou nemusí být jen dodržování osvědčených postupů, ale například i výběr správného místa nebo kvalitních zaměstnanců. Právě na tyto potíže narazil polský master-franšízant Sparrow 4, který má v Polsku na starosti rozvíjení značky Dairy Queen. Zástupci společnosti při vstupu na trh oznámili plán otevřít v příštích letech okolo 20 obchodních jednotek. Nedávno však polský master-franšízant všechny své pobočky uzavřel.

Dairy Queen Foto Dairy Queen

Polský master-franšízant Sparrow 4 zprovoznil pod značkou Dairy Queen tři obchody. Přestože je mezi polskými zákazníky silná poptávka po mražených výrobcích, nepodařilo se zatím značce prosadit.

Společnost Sparrow 4 zprovoznila od září loňského roku v hlavním městě Polska tři pobočky Dairy Queen. Dvě z nich byly obchody se zmrzlinou a jeden firma provozovala pod hlavičkou DQ Grill & Chill hamburger a sendviče. Přestože polský trh se zmrzlinou patří k nejsilnějším v Evropě, nepodařilo se obchodům prosadit. „Ve stejnou dobu, jako zprovoznila společnost Dairy Queen svůj obchod v nákupním centru, otevřeli jsme i my. Naše restaurace ale stále funguje,“ říká Artur Czoska, ředitel franšízové sítě Carte d´Or Cafe s tím, že trh se zmrzlinou považuje za stále ještě nenasycený.

Mezi možnými příčinami neúspěchu tak může být špatná volba místa na galerii nebo neúspěšný výběr zaměstnanců, kteří značku prezentují na venek. Další možnou příčinou nepříznivého vývoje může být i skutečnost, že Dairy Queen je sice mimořádně úspěšná na domácím americkém trhu, v rámci Evropy a Polska však teprve zkušenosti sbírá.

Centrála Dairy Queen provozuje v 28 zemích po celém světě na 6 800 obchodních míst, přičemž převážná většina z nich se nachází v USA, kde je vlajkovým investorem miliardář Warren Buffet. Vedení společnosti nabízí také franšízu pro český a slovenský trh. Šanci získat exkluzivní licenci mají zejména podnikatelé, kteří znají dobře české obchodní prostředí, a mají zkušenosti z odvětví gastronomie nebo maloobchodu.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank