24.03.2017

Zmrzlináři, vzhůru ke strojům!

Polský franšízový koncept LODOstrefa se připravuje na letní sezonu. Zmrzlinářům nabízí plně vybavené kiosky či pomoc s financováním.

Léto se pomalu, ale jistě blíží, a s ním i rozkvět sezónního byznysu. Typicky letním zbožím jsou točené zmrzliny, které v posledních letech zažívají díky venkovnímu prodeji nárůst popularity v Polsku. Na tamním trhu funguje úspěšně například franšízová značka LODOstrefa, která nabízí franšízantům možnost podnikat prostřednictvím prodeje na stánku či kiosku. Stejná možnost platí také pro české zájemce o franšízovou licenci.

Lodostrefa stánek před obchodním domem Kaufland Foto Lodostrefa

V Polsku se LODOstrefě osvědčila spolupráce právě s Kauflandem, kde v sezoně obslouží stánek 2 až 3 tisíce zákazníků denně. Obrat je ovšem velmi závislý na přízni počasí.

Prodejní jednotky LODOstrefy se nacházejí převážně u supermarketů a nákupních center. "V Polsku koncept perfektně funguje, u nás jsou většinou problémy s umístěním, některým dosavadním adeptům chyběly také potřebné finance," říká Ondřej Němec, který má expanzi LODOstrefy v ČR na starosti. LODOstrefa letos v Polsku zprovoznila 10 nových zmrzlinových stánků, další 4 fungují od loňska na Slovensku.

Pomoc s financováním

V Česku je nyní podle Němce značka v jednání s prodejními řetězci Kaufland a Tesco, u nichž by stánky měly v budoucnu nabízet především točenou zmrzlinu. Lokalita přitom není striktním příkazem, firma se nebrání ani například umístění prodejny na koupališti, či jiných turisticky přitažlvých místech. Aby bylo možné potenciálním českým franšízantům kiosek a jeho vybavení ukázat v provozu, plánuje společnost na duben postavit dva reprezentativní vlastní kiosky v Jičíně či Trutnově.

Franšízantům poskytuje LODOstrefa plně vybavený kiosek včetně strojů a směsí na výrobu zmrzliny. "Pomáháme franšízantům s výběrem lokality, získáním povolení na úřadech, a poskytujeme potřebná školení. Většina našich franšízantů si pořizuje hned několik kiosků, výroba zmrzliny je jednoduchá, a návratnost vstupní investice rychlá," říká Němec. Minimální investice činí 750 tisíc korun, poté se platí franšízový poplatek 6 500 korun za měsíc. Návratnost bývá v průměru do půl roku, někdy déle. LODOstrefa přitom nabízí svým partnerům také pomoc s financováním, náklady na zprovoznění kiosku mohou splácet v průběhu několika let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank