18.07.2017

Miliardy ze studené kávy

Proslulá kavárenská franšízová síť Starbucks vidí velkou příležitost na trhu v ledovém nápoji, čepovaném díky dusíku skrze pípu.

Káva podobná Guinessu? Ale jistě. Americká franšízová síť Starbucks se rozhodla rozšířit svou nabídku o tzv. studené bary, kde se v seznamu nabízených nápojů objevuje navíc položka Nitro Cold Brew. Jedná se o studenou kávu, která je chlazená dusíkem a čepovaná v provozovnách ze sudů podobně jako pivo. Jelikož je vařená za studena, neničí až 20ti hodinový výrobní proces drahocenné látky uvnitř kávových bobů, a to včetně kofeinu. Nápoj si díky dusíku lépe uchovává i původní aroma a chuť, než když obsahuje běžnější oxid uhličitý.

Starbucks ledová láva nitro dusík Foto Youtube

Starbucks chce získat multi-miliardový trh se studenou kávou, oznámil výkonný ředitel Howard Schultz

Podle vedení společnosti je Nitro Cold Brew podle prvních reakcí zákazníků obrovskou příležitostí, jak obsadit další část trhu a nalákat do kaváren nové zákazníky.​ "Celých 40 let jsme se snažili zdokonalit umění pražení a vaření nejjemnější horké kávy, a i když jsme vždy zákazníkům nabízeli nové možnosti studených káv, nic se nevyrovná tempu chuti, umění a inovace v přípravě, která nás čeká v několika následujících letech,“ říká předseda a výkonný ředitel Starbucks Howard Schultz.

Chutná i v zimě

"Vytváříme zcela nový zážitek pro naše zákazníky," doplňuje viceprezident pro nápoje Sandy Stark. "Je to obrovská příležitost. Naším záměrem je nabízet tuto kávu podle možností v co největším počtu prodejen." Starbucks začal prodávat první ledovou kávu v roce 2015, a podle agentury Bloomberg objem jejího prodeje každé dva roky roste o čtvrtinu. Celkově trh s ledovou kávou podle statistik mezi lety 2010 a 2015 narostl globálně o takřka 340 %.

Tento trend navíc přestal být sezónní záležitostí, zákazníci si nápoj oblíbili natolik, že se jej odmítají zříci v zimě, kdy se dříve běžně neprodával. Nitro Cold Brew by mělo začít prodávat do konce léta na 1400 poboček Starbucks v USA, a také ve stovce britských kaváren se zeleným logem mořské panny. Instalovat se proto musí do vybraných kaváren nové zařízení, což je podle Schultze také důvod, proč zatím nebude Nitro Cold Brew nabízené ve všech pobočkách Starbucks,

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank