03.11.2017

Víno, které má styl

Franšízová síť Víno Hruška se letos rozrostla o 4 nové franšízy, dvě z toho otevřela vinařská společnost z Blatničky v hlavním městě.

Na špíčková moravská i zahraniční vína se specializuje franšízová síť Víno Hruška. Letos otevřela již 4 nové franšízy, a jednu vlastní vinotéku. Dvě nové franšízy se nacházejí v Praze. Celkem tak pod značkou Víno Hruška funguje po celé zemi 19 franšízových poboček, a 8 vlastních. Mottem společnosti pro výrobu a produkci těch nejlepších moravských odrůdových vín a cuvée, je "Víno, které chutná". Její specialitou jsou pak designové dárkové kazety a personalizované dárky.

víno hruška vinotéka

Víno Hruška se rozšiřuje skrze franšízy již 10 let, svá odrůdová vína a cuvée francouzského typu nabízí již ve 27 vinotékách.

Další franšízy má v plánu Víno Hruška otevírat až příští rok. Hledá proto franšízanty především v okolí Jičína a Plzně, ale nebrání se ani další oblastem. Vinotéky, restaurace a vinné bary musí být dostupné pro pěší zákazníky, ale také pro cestující, kteří zastavují na krátký nákup. Osvědčené jsou lokality umístěné kolem frekventovaných míst, své zákazníky si najdou také provozovny v klidových a obytných zónách. Dle typu franíšízy je nutná provozovna o velikosti 50m2, 100m2 a nad 100m2.

Obchodní talent je nejdůležitější

"Náš ideální franšízant umí trochu IT, má již zkušenosti s gastronomií a asi nejdůležitější je obchodní talent," říká projektový manažer Michal Morrison s tím, že pokud je franšízant nadšený do své práce, může být i laikem v oblasti vinařství. Franšízanti značky Víno Hruška platí licenční poplatek ve výši 250 tisíc korun, roční provozní a marketingový poplatek 30 tisíc korun, a smlouvy se uzavírají na 5, 10 a 20 let. Franšízanti musí počítat i s dalšímmi investicemi do vybavení prodejny a naskladnění zboží, jejichž výše se liší podle velikosti příslušné provozovny.

Stylizaci každé vinotéky franšízor řeší vždy za spolupráce s designérem, novým franšízantům slibuje podporu i při výběru vhodného typu provozovny, místa a prostor. K dispozici mají také poradenství a sdílené know-how prostřednictvím obchodních manažerů a provozní příručky, vlastní pokladní, provozní a objednávkový systém, a připojení k zákaznickému věrnostnímu programu. Personál vinoték a vinných barů absolvuje vždy zaškolení od degustátorů a sommeliérů. Víno Hruška podporuje také rozvoj sociálních sítí, a svým franšízantům nabízí také poradenství v oblasti firemních zakázek a reklamních služeb.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank