KFC chce vzdělávat Číňany

Podle Euromonitor International byl podíl KFC v čínském restauračním řetězci v roce 2016 11,6 %, což představuje pokles oproti 16 % v roce 2012. Ve své strategii se proto hodlá zaměřit na mladé konzumenty, digitalizaci služeb i modernizaci restaurací.
Pátek
16.02.2018
Historické tematické restaurace KFC v 18 městech vzniknou za pomoci Národního muzea Číny. Mají vzdělávat tamní děti a mládež.
 

Fastfoodový řetězec KFC otevře v Číně 18 nových poboček, jejichž interiér a vybavení bude odkazovat k důležitým událostem tamní historie. Národní muzeum v Číně vyjádřilo naději, že projekt pomůže zlepšit vzdělání a poznatky o vlastní zemi čínským dětem a mládeži, která tvoří významnou část klientely známé značky pro výrobu a prodej kuřecích specialit. Na národní identitu v Číně spoléhal při své marketingové strategii již Starbucks, když uvedl do prodeje speciální hrnky s tradičními čínskými vzory.

KFC chce ve svých vybraných restauracích vystavovat kromě jiného archeologické památky, nalezené ve městech, kde pobočky stojí. V jedné budou k vidění například bronzové artefakty z dob vlády dynastie Šang ve 2. tisíciletí př. n. l. Animované video na obrazovce by pak mělo vysvětlovat, kde přesně byly nalezeny, kdo je vyrobil, a k jakým účelům sloužily. "Víme, že 85 % zákazníků KFC v Číně jsou děti a mladí lidé," uvedl ředitel Národního muzea Li Liusan. "Doufáme, že se při jídle mohou dozvědět více o čínské kultuře."

Synonymum pro "západní jídlo"

Značka KFC má vůbec v Číně silné kořeny, první (třípatrovou) pobočku otevřela v Pekingu v roce 1987. Patřila mezi vůbec první výrobce rychlého občerstvení v nejlidnatější zemi světa. Dnes vlastní ve více než 1100 městech na 5 tisíc poboček, a před svými největšími konkurenty má téměř dvojnásobný náskok. Franšízová síť Starbucks má například nyní v Číně na 3 tisíce franšízových poboček, do roku 2021 by jich mělo být celkem přes 5 tisíc, čímž by se počet měl dorovnat. Stejně tak svoji čínskou expanzi hodlá zrychlit v tomto roce i McDonald’s.

Americké fastfoodové značky jako KFC a McDonald’s představují pro Číňany synonymum pro "západní jídlo". A to jak z hlediska kvality, tak i ceny. Před 30 lety byl oběd v KFC pro mnohé z nich luxusní záležitostí, kterou si mohli dovolit párkrát do měsíce. Děti dostávaly návštěvu fastfoodů odměnou za výsledky ve škole, a ještě do roku 2007 představovalo rychlé občerstvení více než polovinu restauračních podniků v Číně. Posledních 10 let však jejich obliba v zemi pomalu klesá následkem rostoucího trhu a konkurence.


Populární na fóru

Dotazník regionální produkty a gastroturismus

Dotazník je anonymní a zabere max. 5 min. Jeho vyplněním mi velmi pomůžete při psaní mé bakalářské práce. Děkuji! (dotazník je dostupný do 12. 4. 2022) odkaz...

1 komentář(e)
posledni 07.01.2022
Taco Bell na cestě k vrcholu

Byl bych moc rád kdyby se Taco bell nastěhoval i k nám do Česka třeba do Prahy.

1 komentář(e)
posledni 05.08.2021
Úspěšný rok pro Subway

Jedná se o další z PR článků společnosti SUBWAY a snahu nalákat nové frenšízanty. V uplynulých dvou letech přišel tento řetězec v ČR o 9 restaurací. V roce...

1 komentář(e)
posledni 13.02.2020
Subway vidí potenciál na benzinkách

Čr není Polsko. Situace v SUBWAY je zde nyní zcela jiná. Pobočky v ČR většinou velice rychle končí. Asi nejlepším příkladem je restaurace SUBWAY v Říčanech....

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Subway vidí potenciál na benzinkách

a

2 komentář(e)
posledni 10.10.2019
Franšíza McDonald’s? Doživotí

Dobrý den, mohl bych vědět kolik je zhruba roční obrat?

1 komentář(e)
posledni 03.02.2018
Sushi v Česku jde

Chtěla bych do Ústí nad Labem zavést sushi bar, zde nic není a lidé by to uvítali.

1 komentář(e)
posledni 29.10.2015
Komunikace je základ

The PUB v Karlíně, který provozuje právě pan Žemlička, můžu vřele doporučit každému, kdo má rád příjemnou obsluhu, originální interiér, tankové pivo,...

1 komentář(e)
posledni 21.09.2015