02.11.2009

Králi burgerů krize nesvědčí

Franšízový řetězec Burger Kingu pociťuje krizi, klesají mu tržby i zisk. Konkurenčnímu McDonald´s se naopak relativně daří.

Burger King se potýká s krizí. Lidé šetří a chodí méně do restaurací. Na franšízovou síť Burger King tak dopadá odliv zákazníků. Zisk řetězce v předchozím fiskálním čtvrtletí klesl o šest procent na 46,6 milionu USD (834 milionů Kč). Tržby firmy se za tři měsíce snížily o pět procent na 636,9 milionu USD. Uvedla ČTK.

Burger King pociťuje krizi

McDonald´s zatím roste

Největší konkurent McDonald´s zatím proplouvá krizí lépe. Díky novým, dražším produktům a kontrole nákladů mu za tři předchozí měsíce do konce září stoupl zisk o šest procent na 1,26 miliardy USD. I když celkové příjmy fast-foodové jedničce klesly o 3,5 procenta na 6,05 miliardy USD.

Fast-foody chtějí rozvoj v Česku

Fast-foodům se v krizi daří o něco lépe než klasickým restauracím. Obě franchisové sítě se tak chtějí dál rozvíjet také v Česku. Burger King přišel až loni na podzim. Nyní má v Česku čtyři restaurace a plánuje další. Také McDonald´s, který má kolem 80 provozoven, plánuje otevírat další.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank