05.01.2010

AmRest se zbaví značek Fresh Point a Rodeo Drive

Firma se chce zaměřit hlavně na rozvoj značek Starbucks a Burger King. Značky Fresh Point a Rodeo Drive budou nadále rozvíjet manažeři AmRest samostatně.

Majitelé firmy uznali, že oproti prognózám není žádná ze značek schopna splnit základní kritéria AmRestu, tedy roční tržby 50 milionů dolarů. Americký gastronomický gigant se proto chce zaměřit na rozvoj dalších spravovaných značek - Starbucks a Burger King. Plánuje upevnit své postavení v zemích střední a východní Evropy. AmRest provozuje restaurace na bázi franšízingu, ale nepodstupuje franšízy dalším zájemcům.

starbucks cups

AmRest má v portfoliu značky jako Burger King, Pizza Hut, KFC nebo Starbucks

Zpomalení rozvoje

Někteří odborníci z oboru přiznávají, že v současném ekonomickém útlumu je nezbytné snižovat náklady. Firmy a franšízové řetězce proto ustupují od projektů, které nesplňují požadavky pro životaschopnost. I přes snahu AmRestu soustředit se na své klíčové značky, Starbucks v Česku například výrazně zpomalí rozvoj své sítě. Během prvního roku fungování na trhu firma otevřela deset poboček. Zdvojnásobit svou síť chce firma ale až během následujících pěti let.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank