23.08.2010

Lidé se chtějí bavit

říká Petr Fridrich, franšízor unikátního konceptu restaurací Výtopna a provozovatel dvou vlastních restaurací V Praze a Brně.

Otevřel jste novou provozovnu v Praze na Václavském náměstí, jak se Vám to podařilo?
Uvažoval jsem o Praze již delší dobu, podařilo se mi sehnat výhodné místo a pak to šlo celkem rychle. Právě nyní je vhodná doba na hledání kvalitního místa. Řada provozoven skončila nebo končí a uvolňují se zajímavé místa.

Kde budou další Výtopny?
V Orlové je nově otevřená první franšízová a je ve zkušebním provozu, ještě ladíme stanice a vlakový provoz. Vše je řízeno softwarem a musí být přesné. Jednáme s franšízanty v Plzni a Liberci, v nejbližší době by se mohly otevřít nové provozovny tam. Za velký úspěch považuji franšízanta z Orlanda, kde se bude také brzy otevírat.

Kolik personálu v restauraci Výtopna ušetří vagonky a mašinky?
Určitě minimálně jednoho člověka i více, např. provozovnu s 200 místy obsluhují dva lidi – jeden je za barem a připravuje nápoje, které rozváží mašinky a druhý objednává a roznáší jídlo. Třetím člověkem je hosteska, která přijímá rezervace a usazuje hosty. V jiné restauraci by bylo podstatně více personálu.

Jak jste přišel na nápad, že vláčky budou obsluhovat hosty v restauraci?
Kdysi jsem je prodával, něco mi zbylo, celý život jsem je sbíral. Mám rád pivo i dobré jídlo, tak jsem to spojil a vyšlo to. Řadu věcí se učím za pochodu, ale Výtopna je dneska ověřený postup, který mohu doporučit.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank