01.08.2008

KFC a Pizza Hut na Ukrajinu

Společnost AmRest, provozující v Česku také Starbucks, podepsala dohodu o společném podniku pro Ukrajinu.

Na smaženém kuřeti z KFC nebo „americké“ pizze z restaurace Pizza Hut si budou moci pochutnat i na Ukrajině. Polská společnost AmRest, která do Česka letos vstoupila s kavárnami Starbucks a chystá první rychlé občerstvení Burger King, podepsala dohodu o společném podniku se společností Kuwait Food Com-pany S.A.K. Společný podnik by měl vzniknout nejpozději do konce letošního roku. Firma to uvedla na svých webových stránkách.

V Česku koncept Pizza Hut AmRest zatím příliš nerozvíjí

Se zpožděním, ale přece

AmRest již o svém záměru vstoupit na Ukrajinu informoval již na konci roku 2005, hned na jaře 2006 však informovala o opoždění projektu na několik let. Společný podnik s Kuwait Food Com-pany S.A.K by měl být rozdělen na polovinu. Kuvajtská společnost provozuje přes 900 restaurací, mimo jiné i KFC a Pizza Hut, na blízkém Východě nebo v Kazachstánu.

AmRest – útok na Česko

AmRest v posledním období vzal útokem Česko. Od začátku roku nastartoval rozvoj sítě kaváren Starbucks a ohlásil záměr začít rozvíjet síť rychlého občerstvení Burger King, tedy jednoho z největších konkurentů McDonald´s na americkém kontinentě. V současné době provozuje firma již několik kaváren, především v Praze.

Sdílej článek

Komentáře na fórum

0

chcete víc?

newsletter Franchising.cz

If you see this, leave this form field blank