S franchisingem mám jen samé dobré zkušenosti

Otomar Gottstein se stal franchisantem GEPARD FINANCE v den narozenin své ženy.
Úterý
20.09.2011
Otomar Gottstein, s více jak 10 letou praxí v bance v roli zaměstnance, se jako franchisant připojil k síti GEPARD FINANCE symbolicky v den narozenin své ženy.
 

S manželkou oba pracovali v bankovním sektoru, ale připadalo jim, že je banky nedostatečně ohodnocovaly za prokázané výsledky a čas, který byznysu věnovali. Před sedmi lety se proto rozhodli pro změnu a odešli pracovat pro jednu stavební spořitelnu. V souvislosti s touto změnou upustili od „jistoty“ zaměstnání na hlavní pracovní poměr a zařídili si živnostenský list.

„Po pár letech, když prodáváte produkty jen jedné finanční skupiny, zjistíte, že nejste schopni uspokojit potřeby všech vašich klientů. Protože jsem neviděl žádné jiné východisko, založil jsem svoji vlastní společnost specializující se na realitní produkty typu hypoték, stavebního spoření a pojištění,“ vypráví Otomar Gottstein. Tato zkušenost ho vedla k tomu, aby zaměřil svoji společnost na poskytování produktů většiny bank, stavebních spořitelen a pojišťoven.

Rozvoj vlastní společnosti

S manželkou vyhledávali další možnosti rozvoje své společnosti, což také souviselo s tím, že ve 4. kvartálu roku 2008 přišla na Čechy krize, která se odrazila na nižší poptávce na realitním trhu, a tudíž také po hypotékách. Na narozeniny své ženy, konkrétně 21.12.2009, podepsali s maželkou franchisovou smlouvu s GEPARD FINANCE.

Výhody síťového podnikání

Jak dále uvádí, do té doby neměl žádné zkušenosti s franchisingem, ale věděl, na jakých principech franchising funguje. „Partnerem jsem se stal také z toho důvodu, že jsem získal přehledný informační systém, celorepublikovou značku, výhodnější podmínky pro klienty a kompletní marketingovou podporu. A to rozhodlo. Musím uznat, že s franchisingem mám zatím samé dobré zkušenosti,“ vysvětluje pan Gottstein.

Další z výhod, kterou franchisantovi podnikání pod jednou značkou přináší, jsou například firemní slevy u mobilního operátora a výrobců reklamních předmětů. Oceňuje také aktuálnost informací, které partneři v síti získávají mnohdy i dříve oproti zaměstnancům bank.

Také díky franchisingu, kdy si zkušenosti mezi sebou vyměňují franchisanti navzájem, navázal Otomar Gottstein spolupráci s většinou realitních a developerských kanceláří v Písku a s několika velkými realitními kancelářemi v Českých Budějovicích a Strakonicích. Kromě jižních Čech si získal na základě dlouholetých referencí také klientelu v Praze, kam jezdí každý týden, někdy i několikrát.

Marketing nade vše

Tím, že vede společně s manželkou rodinný podnik, rozdělili si víceméně i kompetence. „Manželka se stará o administrativu a já udržuji stávající a navazuji nové obchodní kontakty. Velmi si zakládám na marketingu a externí komunikaci,“ míní Otomar Gottstein. To ovšem neznamená, že by sám hypotéky také nevyřizoval. Dle jeho vyjádření má například založený osobní profil také na sociální síti Facebook, kde již získal přes 3.000 fanoušků. „V dnešní době jsou sociální sítě médiem, kde prostě musíte být. Prezentujeme se pomocí informací z akcí naší pobočky a centrály GEPARD FINANCE, novinových článků, ale i svých vlastních, pořádáním různých soutěží, uvádím zde reference atd.,“ dodává.

Dalším marketingovým a motivačním nástrojem v rámci franchisového systému jsou soutěže o nejlepší franchisovou pobočku a nejlepšího makléře pod názvem Supermakléř roku, která je vyhlašována každým rokem. Této soutěže se zúčastňují ti makléři, kteří uzavřou nejvyšší počet hypoték. Této soutěže se kromě jednotlivých makléřů v Česku zúčastňují také makléři ze Slovenska. V tuto chvíli, jen o pár hypoték, se ujali vedení makléři ze Slovenska. V tomto roce má pan Gottstein velkou šanci zlepšit mezi stávajícími franchisami své umístění (vloni se umístil jako 8.) a získat 5. pozici z aktivních 72 poboček GEPARD FINANCE v ČR.