Ideální franchisant

Jaké osobnostní vlastnosti a zkušenosti by měl mít ideální kandidát na franchisanta?

Připravte se na úlohu franchisora

Franchising se stává stále populárnější formou rozvoje podnikání.

Výhody franchisingu pro franchisora

Franchising umožňuje rychlý a intenzívní rozvoj sítě odbytu produktů a služeb.

Nevýhody franchisingu pro franchisora

Franchising kromě výhod přináší i rizika.

5 kroků, jak se stát franchisorem

Stále více firem se rozvíjí na základě modelu franchisingové spolupráce. Zjistěte, zda již nastal čas, abyste „franšízovali“ vlastní podnikání.

Jak najít franchisanty

Způsoby vyhledávání potenciálních franchisantů

Franchisanti by si neměli konkurovat

Jak v rámci franchisingového systému regulovat ceny za poskytnuté služby nebo jak zabránit konkurenci mezi jednotlivými franchisanty? Jaký způsob hledání franchisantů je nejvhodnější?

5 tipů jak franšíze pomoci růst

​Každá franšíza má vlastní způsob expanze do zahraničí. Přesto lze stanovit 5 nejčastějších postupů. Který je pro vás ten pravý?

Kdy je pravý čas na franšízu?

I do ziskového podnikání je třeba investovat. Do celonárodní značky může firma dorůst díky franšízové síti. Kdy začít s jejím budováním?

4 tipy jak přilákat franšízanty

Nalézt kvalitní a sofistikované partnery při budování franšízové sítě je naprostý základ. Jak nalákat ideální franšízanty?

4 tipy pro silné franšízy

Jak vytvořit prosperující franšízovou síť? Přinášíme rady a tipy jak zajistit hladký provoz sítě, a docílit dlouhodobého úspěchu.

Jak úspěšně řídit franšízu

Franšízing je specifický co se týká vedení sítě, franšízanti musí být pro své šéfy vždy prioritou. Hierarchie klasické společnosti tady nefunguje.

Kde hledat franšízové talenty

Existují profese, v nichž se mohou zrodit talentovaní franšízoři i franšízanti. Patří mezi ně účetní, sportovci i prodejci či manažeři.

5 zásad franšízingu

Představují základ, na kterém je postavený každý úspěšný franšízový systém. Pokud budete dodržovat těchto 5 zásad, vaše značka bude prosperovat a síť růst.

Franšízing je podnikání s návodem

Pokud vám přestala fungovat firma, manuál ví, jak ji opravit. Obsahuje podrobný návod na použití franšízové licence.

Zisk podle plánu

Franšízanti by měli od franšízora na začátku spolupráce získat kvalitní obchodní plán. Jakým položkám věnovat zvýšenou pozornost, aby později nebyli překvapeni?

Franšízovat nebo nefranšízovat?

Vybudovali jste úspěšnou firmu a přemýšlíte, co dál? Franchising je osvědčený způsob, jak rozšířit své podnikání. Než se rozhodnete, porovnejte si klady a zápory franšízingu.

Mystery Shopping má ve franšíze místo

Informací není nikdy dost. Mystery Shopping umožňuje franšízorům efektivní monitoring fungování franšízových jednotek a pomáhá udržet zákaznický servis i kvalitu.

Od kandidáta k franšízantovi

Franšízový balíček je připraven, oznámili jste, že nabízíte licence a první zájemci se již ozývají. Jak poznat nejlepšího kandidáta a na co si dát pozor?

Pověst franšízy je základ

Žijeme v „době značkové“, ve které se řada transakcí, zejména pokud jde o prodeje franšízových licencí, řídí pověstí a tím, jak jsou jednotlivé značky vnímány.

Připravte franšízu na zahraniční expanzi

„Při vstupu na nový trh, musíte pečlivě analyzovat, zda vaše pravidla budou fungovat i v jiných zemích," říká Lenka Nováková, konzultantka PROFIT system franchise services.

Z podnikání franšíza

Co nesmí chybět podnikateli, aby svůj byznys přetavil do úspěšného franšízového konceptu? Přinášíme vám pár tipů.