Nevýhody franchisingu pro franchisanta

Někdo si myslí, že přistoupením k franchisingové síti obdrží hotový recept na jednoduché a ziskové podnikání. Přitom každé podnikání se pojí s rizikem a ani franchising není výjimkou.

Výhody franchisingu pro franchisanty

Franchisant, který se připojí k franchisingovému systému, může získat celou řadu výhod. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Ještě než se rozhodnete

Ještě než se rozhodnete, že se stanete franchisantem, proveďte následující kroky:

Kolik stojí franchising?

Již jste provedli volbu franchisové značky, jejíž licenci plánujete zakoupit. Před podpisem smlouvy, pro vlastní bezpečí si spočítejte, zda finančně unesete nákup licence a průběžné náklady na provoz podniku.

Každý moment je vhodný k založení firmy

Zhodnocování kapitálu prostřednictvím rozvíjení vlastní firmy se jeví jako efektivnější než investice do akcií a všechny možné jiné vklady. Stačí pouze nápad. Pouze…?

Na co myslet při nájmu nebo koupi provozovny?

Franšízant by si měl před uzavřením franšízové smlouvy udělat průzkum vhodných nemovitostí.

Nejčastější omyly ve franchisingu

Jak ušetřit svůj čas a v krajním případě se vyhnout podvodníkům?

Jak předejít ztrátě iluzí při volbě značky

Když si kandidát vybírá franšízu, zdá se mu, že postupuje racionálně. Měl by však pečlivě sledovat své emoce.

Kolik a proč tolik?

Jak spočítat reálnou částku investice do franchisingu.

Tvoříme podnikatelský plán

Někteří franchisoři mohou požadovat od kandidátů předložení podnikatelského plánu na určitou výši investice a konkrétní místo.

Podnikatelský záměr bez chyb

Sebemenší chyby v podnikatelském záměru mohou zhatit i ten nejnadějnější byznys projekt již v samém zárodku. Víme, jak se jim vyhnout.

5 kroků k vlastnímu byznysu

Franšízing znamená podnikání pod zavedenou značkou. Stále více podnikatelů využívá znalostí a zkušeností úspěšných firem.

Jak vybrat tu nejlepší?

Pokud cítíte, že podnikání pod zavedenou značkou je pro vás to pravé, neváhejte a vrhněte se na porovnávání nabídek na trhu.

Jak vybírat franšízora?

Při rozšiřování franšízové sítě je jednou z nejdůležitějších osob franšízor, který by měl působit podobně jako sportovní trenér.

Osvojte si roli Master-franšízanta

Koupě master-franšízové licence je jako začátek hry na vysoké úrovni hned od samého začátku. Vyšší zisk, větší zodpovědnost.

Jak si vybrat nejlepší podnikatelský záměr?

Potenciální franchisanti často žádají o doporučení, který franchisový systém je nejlepší, ale takhle jednoznačně to říci nelze.

Výsledek závisí na aktivitě franšízanta

Podnikat pod známou značkou jako franšízant se zdá být jednoduché. Je tomu opravdu tak?

Nejčastější chyby franšízantů

Franšízanti podepisují franšízové smlouvy s vidinou úspěšné budoucnosti. Na co si však dát pozor, než se upíšete franšízorovi?

Jak si vybrat tu nejlepší franšízu?

Podle statistik společnosti PROFIT system na tuzemském trhu působí zhruba 300 franšízových konceptů. Prozradíme vám, jak si moudře vybrat ten pravý.

Plánovaný zisk s rozvahou

Při jednání o vstupu do franšízy vám franšízor odhalí vzorový obchodní plán. Na co se zaměřit, abyste se vyhnuli budoucím překvapením?

Lesk a „bída“ franšízingu

Zakoupením licence známé značky si podnikatel usnadňuje vstup do byznysu výměnou za část své nezávislosti. Franšízing s sebou nese výhody i nevýhody. První ale převažují.

Proč platit za franšízu?

Řadu podnikatelů možná napadne, proč si kupovat franšízové licence, když mohou rozjet svůj vlastní byznys sami. Zde jsou 3 důvody.

Stvoření pro franšízing

V momentě, kdy franšízor hledá ideálního uchazeče o licenci, zaměřuje se na konkrétní profil kandidáta. Rozhoduje se pak podle jejich vlastností a dovedností.