Výhody franchisingu pro franchisanty

Franchisant, který se připojí k franchisingovému systému, může získat celou řadu výhod. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Nevýhody franchisingu pro franchisanta

Někdo si myslí, že přistoupením k franchisingové síti obdrží hotový recept na jednoduché a ziskové podnikání. Přitom každé podnikání se pojí s rizikem a ani franchising není výjimkou.

Ještě než se rozhodnete

Ještě než se rozhodnete, že se stanete franchisantem, proveďte následující kroky:

Kolik stojí franchising?

Již jste provedli volbu franchisingové sítě, jejíž licenci plánujete zakoupit. Před podpisem smlouvy, pro vlastní bezpečí si spočítejte, zda finančně unesete nákup licence a průběžné náklady na provoz podniku. Stručně řečeno: sami si zkuste spočítat celkové náklady na investici.

Každý moment je vhodný k založení firmy

Zhodnocování kapitálu prostřednictvím rozvíjení vlastní firmy se jeví jako efektivnější než investice do akcií a všechny možné jiné vklady. Stačí pouze nápad. Pouze…?

Na co myslet při nájmu nebo koupi provozovny?

Franšízant by si měl před uzavřením franšízové smlouvy udělat průzkum vhodných nemovitostí.

Nejčastější omyly ve franchisingu

Jak ušetřit svůj čas a v krajním případě se vyhnout podvodníkům?

Jak předejít ztrátě iluzí při volbě značky?

Když si potenciální kandidát vybírá franšízu, zdá se mu, že postupuje racionálně. Měl by však pečlivě zauvažovat o svých emocích.

Kolik a proč tolik?

Jak spočítat reálnou částku investice do franchisingu.

Tvoříme podnikatelský plán

Někteří franchisoři mohou požadovat od kandidátů předložení podnikatelského plánu na určitou výši investice a konkrétní místo.

Podnikatelský záměr bez chyb

Sebemenší chyby v podnikatelském záměru mohou zhatit i ten nejnadějnější byznys projekt již v samém zárodku. Víme, jak se jim vyhnout.

5 kroků k vlastnímu byznysu

Franšízing znamená podnikání pod zavedenou značkou. Stále více podnikatelů využívá znalostí a zkušeností úspěšných firem.

Jak vybrat tu nejlepší?

Pokud cítíte, že podnikání pod zavedenou značkou je pro vás to pravé, neváhejte a vrhněte se na porovnávání nabídek na trhu.

Jak vybírat franšízora?

Při rozšiřování franšízové sítě je jednou z nejdůležitějších osob franšízor, který by měl působit podobně jako sportovní trenér.

Osvojte si roli Master-franšízanta

Koupě master-franšízové licence je jako začátek hry na vysoké úrovni hned od samého začátku. Odměny jsou větší než pro individuální franšízanty, tomu však odpovídá i vyšší dávka zodpovědnosti.

Jak si vybrat nejlepší podnikatelský záměr?

Potenciální franchisanti často žádají o doporučení, který franchisový systém je nejlepší, ale takhle jednoznačně to říci nelze.