Dostupnost pro každého / Strategií BodyConcept je poskytovat své služby co nejširšímu okruhu zákazníků. Jak jeho vedení uvádí, cílem je demokratizovat krásu tím, že umožňuje všem ženám léčit se pomocí nejnovějších technologií a specializovaných profesionálů, ale vždy za rozumnou cenu.
Čtvrtek
25.07.2019
Portugalská síť estetických klinik Body Concept hledá v Česku masterfranšízanta, který by rozšířil její pobočky po celé republice.
 

Podnikání v oblasti krásy a péče o tělo je jedním z rychle rostoucích odvětví. Na trhu najdeme celou řadu salonů, kterým se více či méně daří. Sítí, které by však nabízely své služby pod jednou značkou, je však poměrně málo. A právě to je mezera na trhu, kterou chce původem portugalský koncept využít jako velkou výhodu pro svého masterfranšízového partnera, jenž bude za jeho rozvoj v tuzemsku zodpovědný.

Také z tohoto důvodu hledá Body Concept zájemce o master-franšízovou licenci z řad podnikatelů se zkušenostmi s řízením společnosti, případně s franšízovým podnikáním či působením v oblasti související s estetikou a krásou. Cena licence se pohybuje od 50 tisíc eur (cca 1,3 milionu Kč), a to v závislosti na velikosti území, pro které je udělena. Investice do otevření kliniky Express činí 41 100 eur (cca 1 milion Kč), v případě kliniky Standard to pak je 73 700 eur (cca 1,9 milionu Kč). Měsíční poplatky, které na masterfranšízanta čekají, jsou 700 eur za první kliniku a 100 eur za každou další.

BodyConcept si velmi zakládá na profesionalitě svých partnerů a také jejich zaměstnanců. To je důvod, proč zahájení spolupráce předchází důkladné třítýdenní školení, díky němuž získá budoucí masterfranšízant veškeré dovednosti nezbytné k tomu, aby svou roli plnil tak, jak má a dosáhl očekávaných výsledků. Školí se hned v několika oblastech, které zahrnují technické znalosti, prodejní dovednosti, marketingové aktivity a také provozní a finanční záležitosti.

Otevřením prvního salonu to však nekončí. Také v průběhu spolupráce je mu franšízorem poskytována neustálá podpora – zejména prostřednictvím monitorovacího a podpůrného centra, které je připraveno masterfranšízantovi pomáhat s nastalými problémy. Svému partnerovi centrála také nabízí pomoc s hledáním a náborem zaměstnanců, kteří budou splňovat standardy celé sítě. Samozřejmostí jsou také průběžná školení poskytovaná jako masterfranšízantovi, tak i jeho zaměstnancům a dalším franšízantům.

„Uvažuje-li někdo o vlastním podnikání a nechce být „jen“ řadovým franšízantem, ale vybudovat něco většího, nabízí mu master-franšízová licence velkou příležitost. Může se opřít o osvědčené know-how, a navíc přivést na trh zcela novou značku, díky čemuž může dosáhnout vyšších zisků,“ vysvětluje Marek Halfar, ředitel poradenské společnosti PROFIT system franchise services.

 


Vlastní silou / BodyConcept kromě osobních ošetření nabízí také službu tzv. Estetické posilovny. Ta umožňuje klientovi, aniž by trávil spoustu času na ošetření, řídit se profesionálně nastaveným plánem, který povede k viditelným výsledkům.