Jako v bavlnce / Kosmetická centra DepilConcept vypadají jako kliniky. A tímto způsobe jsou i propagovány. Samostatnou kapitolou jsou pak veškeré produkty a využívané moderní technologie, všechny navržené tak, aby vyhovovaly potřebám klientů.
pondělí
05.08.2019
Franšíza DepilConcept rozšiřuje působení v Evropě. Od března najdou zákazníci její pobočky v Srbsku. Najde se i u nás master-franšízant, který využije potenciál této sítě?
 

Není to tak dlouho, co jsme na portálu Franchising.cz psali o původem portugalské značce BodyConcept, která má zájem o vstup na náš trh prostřednictvím master-franšízového partnera. Nyní se o proniknutí do Česka snaží další portugalská síť s názvem DepilConcept. Její pobočky můžeme momentálně najít mimo domácí trh také v Brazílii, Polsku nebo Srbsku, kde se rozšiřuje díky franšízantům.

DepilConcept je síť specializovaných kosmetických salonů, které nabízejí nejnovější způsoby ošetření pro trvalé odstranění chloupků a fotoomlazení za přijatelné ceny. Cílovou skupinou koncových zákazníků představují hlavně lidé ve věku 18 až 45 let. Ačkoli by se mohlo zdát, že služeb salonů budou využívat výhradně ženy, není to pravda. Stále častěji si do nich v současné době najdou cestu i muži. Ti tak dnes tvoří zhruba 20 % zákazníků a jejich počet stále narůstá. Nikoho asi moc nepřekvapí, že se jedná převážně o sportovce.

Zájemce o master-franšízovou licenci se musí připravit nejen na poměrně vyšší investici, což je u master-licencí umožňujících exluzivní rozvoj v celé zemi běžné, ale také na důkladnou přípravu před samotným otevřením salonu. O svoji poměrně čerstvou zkušenost se s námi podělili držitelé master-licence ze Srbska, manželé Nemanja a Irma Nikodijević. „Absolvovali jsme intenzivní třítýdenní výcvikový kurz v Lisabonu. Po podepsání smlouvy jsme také využili možnosti projít důkladným školením v jednom ze středisek DepilConcept. To nás připravilo na tolik, že jsme byli schopní na konci března otevřít první salon v Bělehradě,“ říkají s tím, že se jim podařilo již podepsat smlouvu s novým franšízantem, který tak na konci července otevřel první franšízu v Srbsku.

Ambice a nasazení vedou k úspěchu

A jak je to s finanční investicí, která potenciálního master-franšízanta čeká? Cena licence začíná na 50 tisících eur a závisí zejména na velikosti území, pro které je udělena. Náklady spojené s otevřením jednoho salonu se pak pohybují 26 do 34 tisíc eur. Opět výsledná částka souvisí s tím, jak velké budou nutné zásahy do prostoru budoucího salonu. Ten je ideální otevřít v centru města na frekventovaném místě. Důležité je, aby se franšízant při zařizování svého byznysu řídil pokyny poskytovatele licence, a to zejména co se týče velikosti prostoru, jeho zařízení a dodržení projektu, který mu franšízor poskytne. Prostor totiž musí být příjemný nejen pro zaměstnance, ale hlavně pro klienty. A s tím mám centrála DepilConcept mnohaleté zkušenosti, vždyť na trhu působí již 12 let.

„Ideálním master-franšízantem je pro náš koncept ambiciózní a dynamický podnikatel. Výhodou samozřejmě je, pokud má zkušenosti s franšízovým podnikáním, případně s řízením společnosti působící v oboru estetiky a krásy,“ vysvětluje za centrálu DepilConcept Anna Ermak.


Velký byznys na obzoru / Jako majitelé master-franšízové licence získáváte právo rozšiřovat síť DepilConcept na území celé republiky. Poměrně vysoká počáteční investice se vám tak díky prodaným licencím na otevření pobočky jednotlivým franšízantům může rychleji vrátit.