Se správnou franšízou předejdete neúspěchu

Spolupráce = zisk / Cestou franšízingu se na českém trhu Re/Max vydal před více jak 15 lety. Během nich se mu povedlo nejen rozšířit značku do všech regionů, ale také vytvořit koncept, který jak vedení sítě, tak i franšízovým partnerům, kteří mohou těžit především ze synergie. Ta může vést k vysoké efektivitě a kvalitě nabízených služeb, stejně jako k redukci nákladů.
Toužíte po seberealizaci v rámci vlastního podnikání nebo chcete využít svůj podnikatelský talent v novém oboru? Tomášovi Šimkovi změnil franšízing a sázka na léty ověřený koncept Re/Max život.
 

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po seberealizaci v rámci vlastního podnikání nebo hledáte příležitost, jak využít svůj podnikatelský talent v novém oboru, může být rozjezd zdlouhavý a nejistý. Franšízing a sázka na léty ověřené koncepty nabízí možnost, jak si zásadně vylepšit startovní pozici.

Stejné podnikání může mít odlišný výsledek

I když se Tomáš Šimek k realitám dostal víceméně náhodou, rychle si uvědomil, že to je odvětví, ve kterém se cítí jako ryba ve vodě. Aby neztrácel čas, založil si rovnou vlastní realitní kancelář a vrhnul se do podnikání. Nadšení ale vystřídalo vystřízlivění. I když dřel od rána do večera, jeho propast v know-how, počtu transakcí, marketingu a povědomí o značce oproti zavedeným realitním sítím se zvětšovala.

Začal se proto více zajímat o fungování franšízingového podnikání v rámci realit a bez zaváhání se rozhodnul pro model, který nabízí síře realitních kanceláří Re/Max. „Popravdě do Re/Max jsem chtěl již od samého začátku, ale nebylo to tak jednoduché, franšíza něco stojí. Nakonec jsem se ale dočkal a franšízu koupil. Po vstupu do Re/Max jsem byl ohromen. Technologie, vzdělání, synergie a know-how, jakého se mi velmi rychle dostalo, mne i celou kancelář raketově vyzdvihlo do výšin. Po letech v realitách bych nikdy nevěřil, že je něco takového možné,“ říká dnes Tomáš Šimek, majitel kanceláře Re/Max Delux.  

Hlavní problém: jak získat zakázky

Nebýt prozíravého rozhodnutí pro vlastní franšízu, Tomášovo podnikatelské nadšení by pravděpodobně opadlo. Stejnou zkušenost má celá řada podnikatelů, kteří svoji činnost ukončí už během prvního roku. Další část pak během prvních tří let podnikání. Na vině je často nedostatek zakázek, neschopnost získat zakázky a také vysoké prvotní investice do podnikání, které se jen pomalu vrací. „Když jsem byl majitelem „NONAME“ kanceláře, nedařilo se mi získat schopné realitní makléře. Díky zázemí silné značky dnes nemusím nikomu dokazovat, že je moje kancelář kvalitní a důvěryhodná. S Re/Max mám více nabídek k prodeji i větší obraty, ale stále svobodu při rozhodování a také vím, že nejsem na nic sám. Mě osobně koupě franšízy úplně změnila život,“ dodává Tomáš Šimek.

Správný obor a osvědčený recept

Oproti nejistému postupu novopodnikatele v oboru je franšízing založený na principu opakování již ověřeného úspěchu. Riziko selhání v takovém konceptu je proto na rozdíl od samostatného podnikání velmi nízké. Nejtěžší je najít správný obor. Franšízových konceptů se nabízí nepřeberné množství a je tak třeba důkladně vybírat, kterým směrem se vydat. Reality patří mezi obory, které budou potřeba za jakékoli ekonomické situace. Lidé se budou vždy rodit, stěhovat od rodičů, zakládat rodiny, dědit, a naopak pořizovat bydlení svým dětem. Jde proto o jeden z mála oborů, po kterém je poptávka v jakémkoli čase a u kterého nehrozí, že by měl nedostatek zákazníků.


Pomoc k nezaplacení / „Realitní byznys je všeobecně vnímán jako poměrně konkurenční prostředí. Také z toho důvodu se zájemci o podnikání v tomto oboru často poohlíží po možnosti stát se součástí již fungující sítě. A právě to franšíza umožňuje," dodává Tomáš Šimek, franšízant realitní sítě Re/Max.