Franšízanti vítáni / Realitnímu trhu se daří epidemii navzdory. Roste také zájem o franšízy. Noví franšízanti u RE/MAX najdou ideální zázemí pro rozvoj, mohou těžit z faktu, že se jedná o zavedenou značku, kde pracuje mnoho profesionálů, kteří nováčkům rádi pomůžou.
Důkazem, že jsou reality osvědčeným oborem k podnikání i v krizi, je například RE/MAX. Během loňska navýšil meziroční obrat o 13,5 % na 900 milionů korun. Rostl i zájem o franšízy.
 

Realitní trh zažil během loňského roku růst, a to i přesto, že byl výrazně poznamenaný epidemií koronaviru. Důkazem, že jsou reality osvědčeným oborem i v krizi, je například RE/MAX, který během loňska navýšil meziroční obrat o 13,5 procenta na 900 milionů korun. Ten je tak novým rekordem sítě. Makléři a franšízanti sítě RE/MAX zažili velice úspěšný rok, a to přes negativní výhledy, které řada lidí očekávala na jaře na začátku pandemie.

Výsledky za loňský rok potvrdily to, v čem podle mého názoru tkví velká výhoda našeho oboru. Realitní trh patří k jednomu z mála segmentů, který jen tak nějaká krize nepoloží. Naopak i během epidemie jsme mohli vidět, že investice do nemovitostí je velice bezpečnou volbou a také, že lidé budou prodávat a nakupovat byty a domy neustále,“ říká Marek Kontriš, ředitel marketingu RE/MAX.

Podle Kontriše došlo z hlediska trhu loni ke krátkodobému propadu pouze při prvním lockdownu, kdy lidé nevěděli, co mají čekat. Navíc nemohly nějakou dobu probíhat prohlídky a práce realitních makléřů se tak rázem změnila. „Na jednu stranu jsme se ale díky tomu v celé síti více spojili, makléři se navzájem podporovali a situaci jsme tak ustáli. Dokonce jsme hned třikrát navýšili historické maximum v měsíčním obratu sítě,“ popisuje Kontriš. Právě zázemí velké sítě bylo to, co v danou chvíli drželo majitele kanceláří stranou od jakékoli paniky. „Franšízanti spolu diskutovali, hledali řešení na vzniklou situaci, společně s centrálou jsme koordinovali jednotlivé kroky a pomáhali přečkat úvodní šok. Dovedu si představit, že podnikatel, který je na firmu úplně sám a nemá možnost sdílet s někým zkušeným své aktuální starosti, musel být v loňském roce na pokraji sil,“ vysvětluje Kontriš. 

Jakkoli první měsíc pandemie znamenal šok, celkově byl zájem lidí o nemovitosti v roce 2020 enormní. Řada velkých i menších investorů chtěla své finance uložit na bezpečné místo. Tím byly často právě nemovitosti. Investovat do realit přitom začalo také čím dál více „běžných“ lidí, kteří si chtějí šetřit například na penzi. Samostatnou kapitolou pak byly chaty a chalupy. Realitní trh bude nejen díky těmto faktorům růst i během následujících let. V letošním roce se budou hodně prodávat menší penziony, hotely a restaurace. To však nezmenší zájem o ostatní nemovitosti. Jen příležitostí bude více než v letech minulých.

Téměř stovka nových makléřů

Loňský rok byl pro mnoho zaměstnanců těžký, řada lidí se bála o své místo, ti méně šťastnější si museli hledat novou práci. Některé profese ale naopak nabízely novou příležitost. To se týkalo i kanceláří RE/MAX, kde meziročně navýšili počet pracovníků o 8 %. Celkem tak mezi sebou přivítali téměř sto nových makléřů.

S hledáním nových kolegů přitom RE/MAX nekončí, právě naopak. „Neustále sháníme nové makléře a také franšízanty, kteří hledají nový obor k realizaci. Výhodou je, že fungujeme jako franšízy a nové zájemce o svoji realitní kancelář zcela zaškolíme. Máme letité zkušenosti a systém, který franšízanty dokonale připraví. Stačí, aby měli touhu podnikat v tomto oboru a také snahu posouvat se ve své profesi dále,“ dodává Marek Kontriš. Nové kanceláře přitom mohou vznikat téměř po celé republice. Zatím není oblast, na kterou by byla z centrály “vystavena stopka“.

Zásadní výhodou oproti jakémukoli jinému podnikání je, že RE/MAX nenechá své franšízanty na holičkách. Noví zájemci zde najdou ideální zázemí pro rozvoj. Franšízanti mohou těžit z faktu, že se jedná o zavedenou značku, kde pracuje mnoho profesionálů, kteří nováčkům rádi pomůžou. Na podnikání tak nikdy nebudou sami. Zároveň si přitom každý franšízant buduje vlastní firmu, ve které je vlastním pánem. Díky oboru jde o perspektivní zajištění se na budoucnost. „Vlastní realitní kancelář je určitě vhodným oborem podnikání. Ale jen díky spojení s nejsilnější značkou v oboru a neustálou podporou zkušených kolegů může být i nezkušený podnikatel velmi rychle úspěšný,“ zakončuje Kontriš.


Zastavte se za námi na kávu, nebo nám napište váš dotaz na: info@re-max.cz a kolegové vám představí možnosti spolupráce. Můžete také vyplnit formulář a my se vám ozveme zpět.


Funkční byznys / „Výsledky za loňský rok potvrdily to, v čem podle mého názoru tkví velká výhoda našeho oboru. Realitní trh patří k jednomu z mála segmentů, který jen tak nějaká krize nepoloží,“ říká Marek Kontriš, ředitel marketingu RE/MAX.
Více informací
Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo RE/MAX.
Více informací
Kontaktní formulář
Kontaktní formulář
If you see this, leave this form field blank