Fórum: Jak založit firmu 71

Ditta P. 19.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

1

Dobrý den,

je potřeba k otevření firmy - franchisy založení s.r.o., nebo mi stačí Živnostenský list? A jakým způsobem si franchisové společnosti vybírají své partnery?

Děkuji za odpověď.

Ditta

Franchising.cz 20.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

51

Dobrý den paní Ditto,

k založení franchisy Vám bude stačit i živnostenský list, stačí většinou i živnost volná. Důležitější jsou finanční prostředky, které je potřeba mít jako rezervu v prvních letech podnikání, kdy se Vaše firma teprve rozjíždí.

Ohledně Vaší druhé otázky - společnosti si své partnery vybírají různými způsoby, ovšem všechny mají jedno společné. Franchisant musí být tzv. "zažrán" do podnikání. Musí ukázat, že franchisu chce skutečně vést.

Pěkný den

Ostatní kategorie

PROFIT system franchise services s.r.o. prohlašuje, že nenese odpovědnost a nezasahuje do obsahu příspěvků zadaných uživateli prostřednictvím Fóra. Budou odstraněny příspěvky s reklamním sdělením, zjevně protiprávním obsahem či obsahem odporujícím dobrým mravům.

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé. IP adresa autorů příspěvků je přístupná všem uživatelům. Konto uživatele bude zablokováno v případě uveřejňování reklamních sdělení, odporujících dobrým mravům či poškozujících dobré jméno. V případě, že se s takovýmto obsahem setkáte, prosím, kontaktujte: redakce@franchising.cz.

Redakce si vyhrazuje právo využít část či celé příspěvky uveřejněné na Fóru portálu Franchising.cz v článcích, které bude na tomto portálu publikovat.