Fórum: Odejmutí franchisové licence 70

Klára V 24.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

10

Dobrý den, četla jsem článek o Burger King o tom, že vzali jedné společnosti licenci na otevírání provozoven této značky. Zajímalo by mne, to je opravdu tak jednoduché franchsantovi vzít licenci a vyhodit ho ze sítě? Předem děkuji za odpověď.

Franchising.cz 24.11.2014 *.telcel.cust.sloane.cz

51

Dobrý den Kláro,

samozřejmě franchisor a franchisant mají uzavřenou smlouvu a v tomto případě se jednalo o vážné porušení smluvních podmínek, kdy franchisant hrubě nedodržoval podmínky smlouvy. Jelikož nepřišla náprava, v takovém případě tak mohl majitel licence odstoupit od smlouvy s okamžitou platností.

V případě odstoupení od smlouvy z důvodu dohody obou stran záleží na domluvené výpovědní lhůtě ve smlouvě, je-li sjednána.

Pěkný den

Ostatní kategorie

PROFIT system franchise services s.r.o. prohlašuje, že nenese odpovědnost a nezasahuje do obsahu příspěvků zadaných uživateli prostřednictvím Fóra. Budou odstraněny příspěvky s reklamním sdělením, zjevně protiprávním obsahem či obsahem odporujícím dobrým mravům.

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé. IP adresa autorů příspěvků je přístupná všem uživatelům. Konto uživatele bude zablokováno v případě uveřejňování reklamních sdělení, odporujících dobrým mravům či poškozujících dobré jméno. V případě, že se s takovýmto obsahem setkáte, prosím, kontaktujte: redakce@franchising.cz.

Redakce si vyhrazuje právo využít část či celé příspěvky uveřejněné na Fóru portálu Franchising.cz v článcích, které bude na tomto portálu publikovat.