Hocus a Lotus - Light Point

Informace o franšízovém systému

Popis franšízového systému

The adventures of Hocus and Lotus je novou metodikou výuky cizího jazyka, která je určena dětem od batolat do 10 let v mateřských školkách, na základních školách a v dětských centrech. Pochází z Itálie a její výuková centra najdeme ve 13 zemích světa. Metodika je zpracována pro výuku pěti světových jazyků! Výhradní zastoupení pro Českou republiku má společnost Light Point, která působí na tuzemském trhu od roku 2002 a od roku 2010 se intenzivně věnuje problematice bilingvismu a výuce dětí od batolat až po teenagery. Koncept Hocus a Lotus na území České republiky rozšiřuje formou franchisy.

Metoda Hocus a Lotus se opírá o výukové materiály, které jsou zpracovány na DVD formou kreslených příběhů, CD s minimuzikály, Dinoknihy s kreslenými příběhy a manuálem pro magické učitelky včetně DVD. Všechny výukové materiály jsou zpracovány v 5 jazycích. Výuka je založena na vyprávění příběhu (narativní formát) a doprovázena gesty.

Hocus a Lotus jsou dinokrokové, kteří učí děti jazyky: ANGLIČTINU, NĚMČINU, ITALŠTINU, FRANCOUZŠTINU, ŠPANĚLŠTINU. Inovativní metodika umožňuje dětem učit se jazyky zábavnou formou a prožívat společně s Hocusem a Lotuskou velká dobrodružství.

Inovativní metodika The adventures of Hocus and Lotus je akreditována MŠMT ČR v rámci programu DVPP a je součástí univerzitního vzdělávacího programu v Římě na Univerzitě La Sapienza. Její autorkou je psycholožka prof. Traute Taeschnerová z Univerzity La Sapienza v Římě, která vypracovala a vědecky ověřila novou metodu výuky cizího jazyka za podpory Evropského projektu Socrates Lingua Project.

Metodika je ověřena ve více než 120 italských mateřských a základních školách. V současné době je vyučována více než 4 000 lektory po celé Evropě.

Vlastní provozovny

 1. Brno - Centrum
 2. Brno - Černovice

Franšízové provozovny

 1. Praha
 2. Břeclav
 3. Židlochovice
 4. Uherské Hradiště
 5. Kunovice 
Obrázek provozovny systému
Informace pro franchisanty

Podpora pro franchisanty

 • Reputace inovativní metodiky výuky
 • Ucelený systém podnikání
 • Obchodní know-how
 • Pravidelná školení
 • Osobní konzultace dle potřeby
 • Marketingová podpora

Potřebná počáteční investice

 • Vstupní poplatek za školení a výukové materiály: 20 000 Kč na lektora/ku
 • Vstupní poplatek pro školu s exkluzivitou na výukovou oblast je dohodnut individuálně
 • Smlouva se uzavírá na 5 let, po dobu 5 let hradí výukové centrum Royalties z kurzovného
 • Vlastní prostory pro výuku nejsou podmínkou

Základní požadavky

 • Jazykové znalosti
 • Touha stát se magickou učitelkou
 • Zájem o děti a jejich osobní rozvoj
 • Kapitálové zajištění
 • Absolvování každoročního školení
 • Organizační schopnosti

Informace o franšízorovi

Light Point, s.r.o.

Vítězslavy Kaprálové 14, 618 00 Brno

+420 603 848 281

info@lightpoint.cz

hocus-lotus.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o licenci

Veronika Kölbl

BA et BA

Více informací

Pokud chcete získat více informací, prosíme vyplňte kontaktní formulář. Vaše údaje budou zaslány přímo Hocus a Lotus - Light Point.

Zpráva
Jméno a příjmení *
Město *
Telefon *
E-mail *

PŘEČTI ČLÁNKY

Nejčtenější

Informace zadané v katalogu dodávají samotné franchisové systémy. Před podpisem smlouvy o spolupráci by měl každý zájemce posoudit nabídku dané firmy. Redakce si vyhrazuje právo upravit informace o systémech udávaných v katalogu. V případě zjištění, že udávané informace nejsou pravdivé či neaktuální, prosíme, kontaktujte redakci.

PROFIT system franchise services s.r.o. - provozovatel Franchising.cz, informuje, že neshromažďuje ani nezpracovává informace zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny informace zadané ve formuláři jsou zasílány jako e-mail organizátorovi systému uvedenému v Katalogu franšíz. Uvedený příjemce, který obdrží odeslané informace, je použije s cílem poskytnout informace na zaslaný dotaz. Odeslání jakýchkoliv vašich osobních údajů je dobrovolné a organizátor systému, který obdrží kontaktní formulář, je subjektem odpovědným za shromažďování a zpracování případných osobních údajů.