Partnerské pobočky UniCredit Bank Expres se v Česku nachází na 48 místech. Jejich počet chce banka nadále rozšiřovat.
Čtvrtek
20.11.2014
Tři čtvrtletí se promítly do výsledků UniCredit Bank velmi pozitivně. Rostl jí nejen zisk, ale i výnosy.
 

Společnost UniCredit Bank Czech republic and Slovakia, která u nás nabízí i spolupráci na bázi franchisy, si může pogratulovat ke svým výsledkům za 9 měsíců letošního roku. Konsolidovaný čistý zisk meziročně vzrostl o téměř 37 % na 3,7 miliardy korun. 

K dobrým výsledkům pomohla rostoucí ekonomika České republiky, jejíž HDP dle Českého statistického úřadu ve 3. čtvrtletí vzrostl o 2,3 %. "Česká ekonomika pokračuje v růstu, ale jeho struktura se změnila. Hlavním tahounem se stala domácí poptávka, zejména rostoucí spotřeba domácností jak v Česku, tak na Slovensku," komentuje výsledky generální ředitel UniCredit Bank Jiří Kunert. 

Pozitivní vývoj ekonomiky se promítnul i do objemu poskytnutých úvěrů, které vzrostly meziročně o 7,2 % v Česku a o 9 % na Slovensku. Čistý výnos z úroků za 3 čtvrtletí se zvýšil o 24,1 % na 7,5 miliardy korun. Poplatky a provize pomohly bance částkou 2,7 miliardy korun. To je meziročně o více jak 11 %. 

"V uplynulých měsících jsme rozšiřovali naši klientskou základnu, a to díky pozitivnímu přijetí našeho U konta, zvyšující se poptávce po spotřebitelských a hypotečních úvěrech, včetně podpory začínajících podnikatelů a firem," dodává Jiří Kunert.

Partnerskou spolupráci fungující na bázi franchisy nabízí UniCredit Bank v Česku jako jediná. "Síť těchto bankovních míst plní svou funkci v pokrytí regionů především tam, kde banka nemá, případně neplánuje otevřít standardní pobočku," komentuje stav ředitel alternativní distribuce Tomáš Drábek. O podobný koncept se snažila loni i ČSOB, ta však z projektu nakonec vycouvala.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012