Tržby ve výši 2,9 miliardy korun a 1,8 milionu kusů vyexpedovaného zboží. Takový byl rok 2015 pro síť CZC.cz.
Pátek
19.02.2016
Prodejce elektroniky CZC.cz již pět let v řadě zvyšuje tržby dvouciferným tempem.
 

Značka, která v tuzemsku momentálně provozuje mimo internetového obchodu i 66 kamenných prodejen a ke svému rozvoji využívá i spolupráce s franšízanty, zaznamenala loni růst tržeb o 21 procent na 2,9 miliardy korun. Podle generální ředitelky společnosti CZC.cz Jitky Dvořákové, se síti dařilo nejen zvyšovat tržby, ale také tržní podíl. „V porovnání s našimi konkurenty v příslušném prodejním kanálu jsme v IT rostli více než čtyřikrát rychleji, přičemž internetový trh jako celek v hodnotě dokonce klesal,“ uvedla na základě statistik GfK Jitka Dvořáková.

Největší podíl na tržbách minulého roku mají podle vyjádření společnosti již tradičně prodané mobilní telefony, notebooky, televize, tablety a grafické karty. „Skokanem roku 2015 se stala nositelná elektronika. Prodeje fitness náramků, chytrých hodinek a dalších zařízení, která pomáhají lidem udržet krok se zdravým životním stylem, vzrostly o více než 200 procent,“ prozradil Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz. Nejsilnějším měsícem roku se stal tradičně prosinec, samotným vrcholem vánoční nákupní horečky se pak stal čtvrtek 17. prosince.

V loňském roce se však CZC.cz nezaměřovala pouze na zvyšování tržeb. Realizovala i řadu investic. Ta největší se týkala logistiky. „Ze skladu o velikosti 1700 m2 jsme se přestěhovali do nových logistických prostor o velikosti 5 000 m2, které nám umožňují zákazníkům nabídnout širší portfolio zboží k okamžitému dodání,“ uvedl ke stěhování Pilský. Letos chce CZC.cz zahájit pilotní testování služby doručení v den objednání.

Celkem společnost za rok 2015 vyexpedovala téměř 1,8 milionu kusů zboží a vyřídila přes 900 tisíc objednávek. Většinu z nich si zákazníci vyzvedli osobně. „Možnost bezplatného osobního odběru na jedné z našich 66 poboček po celé České republice stabilně využívá přibližně 80 procent našich zákazníků,“ sdělil Kamil Demuth, marketingový ředitel CZC.cz.