Základna sílí

Nově od začátku roku rozšířil počet řádných členů franšízový koncept Systém asistovaného hubnutí, přidruženými členy se stala společnost Gastr Mach a projekt Staruping.
Čtvrtek
10.03.2016
Česká asociace franchisingu přivítala do svých řad nové přidružené členy. Momentálně tak Asociace sdružuje 51 členů.
 

Prvním novým členem ČAF se stala společnost Gastro Mach, která na tuzemském trhu působí již čtvrt století a zabývá se pomocí s přípravami a instalacemi profesionálních gastronomických provozů, a to i těm franšízovým. Členskou základnu pak rozšířil i projekt Staruping, který si klade za cíl pomoci teenagerům osvojit si různé podnikatelské dovednosti, a to prostřednictvím mentorů, kteří je budou vzdělávat v oblastech jako je například marketing, legislativa nebo podniková strategie.            

Do letošního roku vstoupil ČAF s 50 členy a dále tak počet členů rozšiřuje. Pomáhá jí v tom mimo jiné i změna pravidel pro členské poplatky, kterou loni odsouhlasila členská schůze. íť s maximálně devíti franšízovými pobočkami za roční členství zaplatí 9 tisíc korun, má-li méně než 14 franšízových provozoven bude jí stát 18 tisíc. Pokud se bude o členství v ČAF ucházet síť s 15 a více pobočkami, bude roční poplatek 36 tisíc korun.

Cílem ČAF je samozřejmě neustále počet svých členů zvyšovat. Pomoci jí k tomu mají nejen výše zmíněná změna poplatků, ale také řada akcí, které Asociace organizuje. Mimo jiné jde například o konferenci Franchising Forum, v rámci níž budou letos poprvé vyhlášeni držitelé ocenění Franchisa roku, a to hned v několika kategoriích, nebo franchisové snídaně či večery. „V loňském roce přijala Asociace 15 nových členů, a to převážně z řad franšízových značek. Bylo by fajn, kdyby se nám i letos podařilo dosáhnout tohoto počtu,“ říká k plánům Asociace její výkonná ředitelka Petra Ritschelová.