Zpátky do franchisy

V síti Vitaland je aktuálně 25 vlastních prodejen. Další 3 obchody fungují na bázi partnerské spolupráce.
Úterý
09.07.2013
Vitaland před lety ukončil franchisový rozvoj. Teď zvažuje jeho obnovení.
 

Maloobchodní síť doplňků stravy v České republice Vitaland, patřící pod společnost Aminostar, zvažuje opět rozvoj pomocí franchisové spolupráce. Tu zastavila zhruba před čtyřmi lety. Franchisové obchody byly v minulosti provozovány v Brně, Táboře a Praze. Síť Vitaland prodejen čítá aktuálně 25 vlastních obchodů a 3 prodejny na bázi partnerské spolupráce, a to v Plzni, Písku a Trutnově.

Společnost Aminostar patřila ještě do konce minulého roku firmě Wallmark. Od letošního roku však působí pod novým soukromým majitelem, který se rozhodl ztrátový Aminostar restrukturalizovat a dostat do zisku. Tento krok přinesl firmě ovoce, po čtyřech měsících od příchodu nového vlastníka se dostala opět do černých čísel.

Vstup na Slovensko

Kamenné obchody Vitaland působí pouze v ČR, ale Aminostar zvažuje rozšíření maloobchodní sítě i na Slovensko, kde by se měly otevřít nové prodejny v Bratislavě a Košicích na podzim tohoto roku. Nové obchody plánuje letos i v ČR, a to v Olomouci a Praze. Nový majitel by rád rozjel i rozvoj pomocí franchisy, přesný termín však ještě není znám. Nejdříve se společnost soustředí na zefektivnění současných procesů. Vitaland se snaží zákazníkům přinášet i přidanou hodnotu jako poradenství na prodejnách či bezplatné vyšetření.

Společnost Aminostar zastřešuje ve svém portfoliu mimo maloobchodní sítě a doplňků stravy značky Vitaland také sportovní výživu, a to ve třech řadách: Aminostar je zaměřený na sportovní výživu pro silové sporty, Xpower je určený především pro vytrvalostní sporty a Fatzero nabízí pomoc s redukcí hmotnosti a formováním postavy. Své výrobky společnost Aminostar nabízí prostřednictvím exportu i do zemí střední Evropy, Pobaltí, Španělska či Ománu a Jordánska.