OBI letos otevřelo čtyři obchody
Síť hobbymarketů, která patří do největší trojky na našem trhu, otevřela letos již čtyři markety. Poslední zatím v Příbrami.
Hobbymarketům se v Česku obecně daří. Cestu si do nich najde až polovina českých kutilů. Proto jednotlivé řetězce chystají další rozvoj. Hornbach například chce do roku 2015 čtyři nové prodejny, Baumax nedávno otevřel nový obchod v pražských Letňanech. Chystá další na Praze 4 a do konce příštího roku také v Šumperku a Českých Budějovicích.
Přes stovku prodejen
Na konci loňského roku měla pětka největších hobbymarketů přes 100 provozoven pro kutily a zahrádkáře. Podle výzkumu Incoma Research loni utržily největší hobbymarkety rekordních více než 25 miliard korun, tedy o 1,5 miliardy více než před rokem. I přes rostoucí tržby chtějí majitelé další expanzi.
Přijdou další
Na trh se chystá vstoupit další hobbymarket pro menší města, a to formou franchisingu. Avex Baumarkt, za kterým stojí franchisový poradce Aleš Tulpa, staví od května první market ve Valašském Meziříčí.
Další koncepty ze sektoru dům, byt a zahrada
Nejnovější zprávy
Zobrazit vše
Franšíza pro zkušené manažery
Koncept TAB Board rozšiřuje portfolio služeb. Nové programy mají franšízantům pomoci oslovit širší okruh podnikatelů a rozvíjet firmy komplexněji.
Britská pizzerie hledá master-franšízanta
Místo masového delivery modelu sází na ruční výrobu a pece na dřevo. The Real Pizza Company nabízí příležitost pro budování značky na českém trhu.
Proč nestačí čekat na příležitosti
Ředitel marketingu Broker Point Premium Jan Lener vysvětluje, proč síť staví úspěch na propojení financí, realit a dlouhodobé péči o klienty.
Franšízy do 1 milionu Kč
Nejde o přivýdělek, ale o byznys, který vyžaduje čas, řízení i odpovědnost. V jakých oblastech je možné rozjet takové podnikání?
