Vlastní byznys do 0,5 milionu

Rozjetí vlastního podnikání nemusí nutně znamenat podstoupit milionové investice. Prostřednictvím franchisových konceptů můžete rozjet byznys i s nižším kapitálem. Magazín Vlastní firma FRANCHISING přináší tipy na založení vlastního byznysu za 0,5 milionu korun.
 

Ve čtvrtém letošním čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING (04/2013) najdete:

O čem se mluví

Firma na svém místě
Řada podnikatelů je přesvědčena, že o úspěchu jejich provozovny rozhoduje správná lokalita. Jak vybrat tu nejlepší? Poradíme vám.

Fakta a trendy

S cenou dolů
Fastfoodový koncept upravil nabídku pro potenciální master-franchisové partnery Snížil ceny licencí pro ČR i Slovensko.

Nový majitel, nový směr
Změny vlastníků se dotýkají i franchisových sítí. Ne vždy jsou jejich důvodem problémy předchozích majitelů. Někdy je tomu přímo naopak.

Podnikání při svíčkách
Svíčkárna Rodas se rozhodla pro rozvoj pomocí franchisové spolupráce. Nabízí široké portfolio výrobků.

Americké bagety si podmaňují ČR
Franchisový koncept Subway dobývá Česko. Chce zde v brzké době mít 20 restaurací.

Odměna za přímost
Slovenská franchisová realitní síť Directreal zvýšila v prvním pololetí tržby. Letos se začala rozvíjet i v Česku.

Zisk z farmy
Franchisové koncepty využily zvýšeného zájmu o farmářské potraviny. Samy v něm vidí velký potenciál.

Internetové prodeje na vzestupu
Nejrozvinutějším internetovým maloobchodním trhem světa je Velká Británie. České republice patří místo v první čtyřicítce.

Česká franchisa dobývá Ameriku
Franchisová síť Dobrých čajoven zažívá na americkém trhu úspěch. K jejím pěti čajovnám se brzy přidají dvě další.

Jannis Samaras: Kofola vsadila na franchisu
Každý šéf firmy je úplně jiný. Každý má své vlastní metody řízení a motivace zaměstnanců, říká v rozhovoru Jannis Samaras, spolumajitel a ředitel rodinné firmy Kofola.

Supertéma

Byznys do 0,5 milionu
Vlastní podnikání není jen o milionových investicích. Prostřednictvím franchisových konceptů můžete rozjet byznys i s nižším kapitálem. Mnohdy se vejdete i do 0,5 milionu korun.

Vzdělání nade vše
Řada franchisových sítí zaměřených na vzdělávání nevyžaduje po franchisantech vysoké finanční investice. Daleko důležitější je pro ně většinou orientace v oboru.

S chutí k zisku
Obecně platí, že podnikat v oblasti gastronomie vyžaduje investici vyššího kapitálu. Franchising tak nabízí příležitost těm, kteří chtějí v této oblasti podnikat a nechtějí podstupovat riziko z příliš vysokého počátečního vkladu.

Služby zákazníkům
Nejpopulárnějším sektorem ve franchisovém podnikání jsou již několik po sobě jdoucích letech služby. I mezi koncepty z této oblasti najdeme ty, u nichž počáteční investice nepřekračuje 500 tisíc korun.

Moje firma

Zisk s vodou i bez vody
Při podnikání v oblasti mytí aut si můžete vybrat ze tří způsobů. Trendem podlední doby se ukazuje být mytí bez použití vody, tzv. suché mytí aut.

Byznys pro otrlé
Provozovat cestovní kancelář je skutečně jen pro podnikatele, kteří dokáží pracovat pod vysokým tlakem. Musí se potýkat nejen s drsným konkurenčním prostředím, ale také s nestálostí klientů či neočekávanými událostmi.

Business Style

Jiný kraj, jiný byznys
Japonec si všímá čistých bot, Arab a Rus značky hodinek. Asiaté preferují v obchodních vztazích odstup, Američané mají rádi integraci. A uprostřed toho tápeme my, co se snažíme vyhnout přešlapu při obchodních jednáních.

Franchisa od A do Z

Chvíle rozloučení
V momentě, kdy uzavíráme sňatek, nemyslíme na rozvod. Ale v případě podpisu franchisové smlouvy, která je často srovnávána s uzavřením manželství, je na případný rozhod třeba myslet.

Dobré rady

Zakládáme obchodní společnost
Jednou z možností zahájení podnikání, kromě podnikání na živnostenský list, je i založení obchodní společnosti. Pokud se rozhodnete pro toto řešení, musíte zvolit takový typ právní formy, které české právo zná.

Známá značka

Nafouknutý svět Michelin
Michelin je známý především výrobou pneumatik. Zároveň koncern vydává mapy a průvodce, uděluje restauracím prestižní „hvězdičky“ a … zařizuje letadla.

Můj franchising

Risk je zisk
Franchisant Martin Vorel, který podniká pod značkou Oxalis, brzy otevře svůj osmý obchod. Dokazuje, že podnikatelé mohou úspěšně vést i vícero poboček.

Příběh manažera

Příležitosti jsou všude
Svůj první byznys založil na začátku 90. Let. Dnes Petru Cichoňovi patří společnost Crocodille, která je českou jedničkou na trhu prodeje balených baget. Zároveň však stojí i za gastronomickým franchisovým konceptem Bageterie Boulevard.

Síla spojení
Na začátku byla firma UGO trade malou takřka rodinnou firmou, která na tuzemský trh přivedla síť juice barů. Dnes je součástí skupiny Kofola.

Využijte akční nabídky předplatného - Získejte osm čísel za cenu šesti.

Magazín Vlastní firma FRANCHISING lze objednat online ve vydavatelství na portálu Franchising.cz. K dostání jsou jak jednotlivé výtisky, tak i předplatné. Časopis bude také k dostání v síti maloobchodních prodejen Relay, Inmedio, M-Trafik, Peal a síti GECO tabák. Vydavatelem magazínu je společnost PROFIT system®, která vydává časopisy o franchisingu i v Polsku a na Ukrajině.