Síla a úspěch rodiny

Jak si stojí v České republice rodinné firmy? Na trhu jich stále najdeme méně než v zahraničí. Jejich ambicí je však stát se hnacím motorem české ekonomiky. Jaké jsou výhody rodinného byznysu se dozvíte v novém čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING.
 

V desátém čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING (03/2014) najdete:

O čem se mluví

Síla a úspěch rodiny?
Ve světě potkáte rodinné firmy častěji než u nás. Dobrou zprávou je, že se situace lepší. Stanou se rodinné firmy hnacím motorem české ekonomiky?

Fakta a trendy

Byznys na cestách
Do Česka i na Slovensko míří cestovní agentura My Travel. Pro zajištění rozvoje sítě zde hledá master-franchisanta.

Electro World mění majitele
Britská skupina Dixon Retail prodává obchody sítě Electro World v ČR a na Slovensku slovenskému řetězci NAY.

Franchisa s dětmi
Nové franchisanty, kteří by si otevřeli a řídili své vzdělávací centrum Go Kids, hledá společnost Nuerafoft. Zatím působí v pěti městech.

Pan Kashtan chce na Slovensko
Prodejce pečených kaštanů hledá na Slovensku master-franchisanta. Možná se ho dočkáme i u nás.

Vše na jednom místě
Kanceláře Partners market fungující na bázi franchisové spolupráce rozšiřují služby pro klienty. Společnost jich chce ještě více.

Franchisa v pohybu
Jedním ze zahraničních konceptů, které chtějí uspět na tuzemském trhu je Socatots. Chce k nám proniknout se sítí všeobecných mateřských škol se zaměřením na sport.

Obchodní centra dále porostou
Šest nových obchodních center otevře letos své brány veřejnosti. Celkem půjde o 80 tis. m2 nových maloobchodních ploch.

Podnikání bez vstupní investice
Také v oblasti personalistiky již můžeme najít firmy, které se rozvíjí díky franchise. Jednou z nich je i Wincott People.

10 let s Helen Doron
Franchisová síť vzdělávacích center zaměřených na výuku angličtiny pro děti podle metody Helen Doron slaví kulaté výročí působení na tuzemském trhu.

Vlastní byznys

Tomáš Čupr: Slevomat byl jen začátek

Začít podnikat by měl člověk s rozmyslem, říká Tomáš Čupr, zakladatel a spolumajitel serverů Slevomat a DámeJídlo.cz.

Supertéma

Potraviny lámou rekordy

Počet franchisových konceptů v oblasti potravin loni rostl nejvíce. Pomohl k tomu i návrat lidí do menších obchodů v ulicích.

Vše pohromadě
Doba supermarketů je pryč. Lidé chtějí nakoupit pohodlně v menších obchodech, kde seženou základní potraviny během chvíle. To je správná doba otevřít vlastní obchod pod franchisovou licencí.

 

 

Kvalita válcuje kvantitu
Mlsné jazýčky spotřebitelů dovedly trh ke vzniku konceptů, které nabízí specifické potraviny. Řada z nich se rozvíjí díky franchise.

Moje firma

Půjčujte a vydělávejte on-line
Webináře, videokonference a dokonce i videoveletrhy. To jsou novinky, které řada firem při svém rozvoji využívá. Ne všechny si mohou pořídit profi vybavení, tak si je půjčují.

Úspěch tesaný do dřeva
Češi si čím dál více potrpí na kvalitní nábytek. Jejich kroky tak nemíří pouze do obchodů nabízejících sériově vyráběny nábytek. Cestu si najdou i k firmám, které nabízí originální český nábytek.

Business Style

Temperament podnikatele
Se zkoumáním temperamentu začal již Hippokrates v 5.stol. př.n.l. Jak temperament ovlivňuje náš úspěch v podnikání?

Známá značka

Whiskey, to je moje gusto
Whiskey značky Jack Daniel´s je nápoj prosycený duchem mlhavého Skotska. I přes výrobu v USA sahá svými kořeny k tradicím britských ostrovů.

Franchisa od A do Z

Podnikatelský záměr bez chyb
Sebemenší chyby v podnikatelském záměru mohou zhatit dokonce i ten nejnadějnější byznys projekt již v samém zárodku. Naštěstí víme, jak se jim vyhnout.

Dobré rady

Průmyslový vzor – pomoc k ochraně
Laická veřejnost ráda používá termín „patent“ pro cokoli, co souvisí s právní ochranou duševního vlastnictví. Ochranné známky však nejsou jedinou možností, jak duševní vlastnictví ochránit..

Příběh manažera

Léty prověřený byznys
Vytvořit silnou síť prodejen značky ORION – český obchod pro domácnost po celé ČR. Taková je vize Jiřího Doubka, zakladatele tohoto českého řetězce.

Můj franchising

Jde to i bez vody
Franchisanti iDry Robert Emila a Tomáš Habaník hledali na Slovensku zajímavou podnikatelskou příležitost. Do očí jim padl koncept suchého mytí aut.

 

Využijte akční nabídky předplatného - Získejte osm čísel za cenu šesti.

Magazín Vlastní firma FRANCHISING lze objednat online ve vydavatelství na portálu Franchising.cz. K dostání jsou jak jednotlivé výtisky, tak i předplatné. Časopis bude také k dostání v síti maloobchodních prodejen Relay, Inmedio, M-Trafik, Peal a síti GECO tabák. Vydavatelem magazínu je společnost PROFIT system®, která vydává časopisy o franchisingu i v Polsku a na Ukrajině.