Jak vydělat peníze na YouTube?

„Lajkujte“ a odbírejte / Nejlépe placení tvůrci videí na YouTube na světě generují tržby přes 20 milionů dolarů ročně.
Pátek
16.07.2021
Každý den lidé zhlédnou na YouTube více jak miliardu videí. Proč toho nevyužít pro vlastní zisk?
 

YouTube je druhým nejnavštěvovanějším webem na světě, hned za Facebookem. Polovina návštěvníků YouTube ho používá denně. YouTube také představuje neuvěřitelných 25 % celosvětového mobilního provozu. Průměrný návštěvník YouTube sleduje v průměru 40 minut videa denně. Myslím, že není žádným překvapením, že těmi, kdo jej navštěvují denně, jsou zejména mileniálové. YouTube denně používá 37 % osob ve věku 18–34 let. Výsledkem toho je fakt, že prostřednictvím této platformy vydělávají desetitisíce lidí. Někteří z nich se stali dokonce multimilionáři..

Jak můžete sílu YouTube využít pro vlastní zisk?

Založte si vlastní kanál!

Kouzlo YouTube spočívá v tom, že v podstatě neexistují žádná skutečná pravidla ohledně toho, jaký druh obsahu můžete publikovat. Může to být téměř cokoli, pokud se budete řídit pokyny pro komunitu YouTube. Můžete vytvářet krátké filmy, animace, zpívat, tančit, založit videoblog nebo jednoduše sdílet videa o svých produktech. Důležité je v tomto momentě to, abyste našli a rozvíjeli svůj vlastní jedinečný styl, díky němuž můžete oslovit co nejširší spektrum potenciálních zákazníků, followerů, fanoušků. Mimochodem, věděli jste, že se na YouTube každou minutu nahraje 5 hodin nového obsahu? Proto musíte usilovat o to, abyste byli alespoň trochu jedineční.

Tipy a triky, jak začít:

 • Pečlivě si vyberte své uživatelské jméno. Mělo by to být něco snadného a hlavně zapamatovatelného. Chcete přeci, aby si jej lidé pamatovali a dávali o něm vědět i svým dalším kontaktům v sítích.
 • Nezapomeňte přidat klíčová slova spojená s vaším obsahem v pokročilé části nastavení kanálu, abyste oslovili cílové publikum. Lidé vás prostě musí najít.
 • Snažte se, aby vaše videa nebyla příliš dlouhá - aby se lidé nenudili a neklikli jinam. Zaměřte se na něco zábavného, ​​poutavého a podmanivého.
 • Využívejte pro svou práci ty správné nástroje. Ujistěte se, že máte dobrou kameru, osvětlení, mikrofon, editační software atd. Nenechte se odradit, pokud zpočátku váš obsah není úžasný. Všichni musíme někde začít. Pokud máte dostatečný rozpočet, najměte si profesionála.
 • Zveřejňujte svá videa pravidelně! Udržujte pravidelné tempo obsahu, abyste zůstali relevantní.
 • Oslovujte správné publikum. Soustřeďte se na to, kdo je vaše cílová skupina a kdo mohou být vaši zákazníci.
 • Měřte a sledujte Google Analytics a věnujte pozornost číslům a grafům o každém z vašich videí. Pomohou vám pochopit, co funguje dobře a kde byste se měli zlepšit.

Začněte vydělávat

Jakmile je váš kanál nastaven a streamován, nezapomeňte zapnout „money maker“.

 • Povolit zpeněžení! Přejděte na svůj kanál -> klikněte na správce videí -> znovu klikněte na kanál -> vyberte povolit zpeněžení.
 • Nezapomeňte, že abyste mohli vydělávat peníze, budete potřebovat stálé publikum. Přidejte klíčová slova, sdílejte svůj obsah ve všech svých sociálních sítích a komunikujte se svým publikem. To vám pomůže růst.
 • Abyste mohli vydělávat peníze, budete potřebovat minimálně 4 000 hodin celkové doby sledování a 1 000 odběratelů (subscribers).

Propojte svůj účet s AdSense

Chcete-li na YouTube začít vydělávat peníze, musíte si založit účet Google AdSense. Toto je platforma, kterou budete potřebovat, abyste mohli přijímat platby z YouTube. Do stejného účtu AdSense můžete přidat více kanálů YouTube. Klikněte zde a zaregistrujte se ještě dnes. Nezapomeňte, že YouTube vyplácí odměnu až poté, co vyděláte 100 a více dolarů za reklamy umístěné ve vašem kanálu a videích.

Kolik YouTubeři vydělávají? Momentálně je to něco mezi 0,01 až 0,03 dolaru za zhlédnutí, což znamená 3 až 5 dolatů za 1000 zhlédnutí a až 5 000 dolarů za 1 000 000 zhlédnutí.

Staňte se YouTube Partnerem

V rámci Partnerského programu YouTube máte přístup k dalším nástrojům pro vytváření, podpoře komunity a tipům. Navíc můžete dokonce vyhrávat ceny.

Minimální požadavky na pro připojení se do programu:

 • Dodržujete všechny zásady zpeněžení YouTube.
 • Žijete v zemi/oblasti, kde je k dispozici Partnerský program YouTube.
 • Váš obsah sledovali lidé za posledních 12 měsíců déle než 4000 hodin.
 • Máte více než 1 000 předplatitelů.
 • Máte propojený účet AdSense.

Další informace o podmínkách Partnerského progarmu YouTube získáte kliknutím sem.

Prodej zboží

Jakmile se váš kanál začne více prosazovat, můžete začít prodávat své vlastní značkové zboží. To bude vyžadovat trochu práce navíc, ale je to dobrý způsob, jak přidat zcela nový zdroj příjmů a zároveň dostat své jméno či produkt do reálného světa. Existuje několik webů třetích stran, které vám mohou pomoci nastavit online obchod pro vaše followery a odběratele.

Affiliate marketing

Když už se bavíme o prodeji produktů. Nemusí nutně jít o prodej vašich vlastních. Můžete prodávat zboží někoho jiného výměnou za provizi. Dokonce i velké společnosti jako Amazon a eBay nabízejí příležitost přidruženým obchodníkům. Může se to však změnit a ovlivnit váš obsah, protože budete muset zkontrolovat své přidružené produkty, ponechat na ně odkazy v popisu nebo v případě potřeby dokonce vytvořit návod „jak používat“.

Sponzoring a licence

Dalším proaktivním způsobem, jak vytvořit nový zdroj příjmů na YouTube, je hledání sponzorství konkrétních společností. Může to být přirozená volba nebo dokonce plánované partnerství. Můžete raději vyjednávat přímo se značkou, než abyste se při platbě spoléhali na YouTube. Na druhou stranu, pokud vlastníte značku a chcete ji sladit s jiným kanálem YouTube nebo influencerem, můžete se na ně obrátit přímo a domluvit si schůzku, během níž proberete možnosti spolupráce.

Pokud se stane, že vaše video bude „virální“, můžete svůj obsah za peníze směnit také za licenci, pokud chtějí společnosti použít vaši IP.

Co dalšího můžete dělat?

Existuje snad nekonečné množství způsobů, jak vytvářet příjmy prostřednictvím vytváření obsahu na YouTube. Jediným omezením je vaše mysl. Samotný YouTube neustále přemýšlí a vytváří nové způsoby, jak mohou YouTube partneři vydělávat peníze prostřednictvím platformy.

Zde jsou některé z jejich nedávných návrhů:

 • Členství v kanálu: Vaši členové by prováděli měsíční platby za speciální výhody nebo exkluzivní obsah.
 • Superchat a supernálepky: Vaši fanoušci vám mohou platit za to, aby se jejich zprávy zvýrazňovaly ve streamech chatu.
 • Výnosy YouTube Premium: Předplatitelé mohou za přístup k prémiovému obsahu zaplatit poplatek. Pokud se zaregistrujete do tohoto programu, získáte část tohoto poplatku za předplatné.

Závěr

K úspěchu budete potřebovat jen tvrdou práci, odhodlání, kreativitu a víru v sebe a svůj produkt. Stejně jako u jakékoli jiné práce, můžete i na YouTube své nápady přeměnit v peníze. Proč ze svého koníčka neudělat práci snů. Hodně štěstí, YouTubeři!


Šance pro franšízu / S jasným plánem může být propagace na YouTube efektivním způsobem, jak podpořit i vaše franšízové partnery, to vše v rámci celostátního marketingu. Navíc můžete svůj YouTube kanál využít pro hledání nových franšízantů.

Populární na fóru

Česko jako domov pro nové značky

Blbost. Bylo jich skoro dvojnásobek. Viz https://www.retailguide.cz/cs/38-novych-znacek-na-ceskem-trhu/

1 komentář(e)
posledni 08.02.2023
Běžná výše poplatků

Dobrý den, poplatky se vždy stanovují individuálně dle finančních výsledků a výnosnosti daného konceptu, mohou to být % od 2-10% nebo fixní poplatky nebo kombinace...

2 komentář(e)
posledni 28.02.2021
Běžná výše poplatků

Dobrý den, zajímalo by mě, jaká je běžná výše poplatků. Jedná se o neznámou firmu podnikající na poli zábavy, něco jako lasergame, VR, únikovky. Děkuji za...

2 komentář(e)
posledni 04.01.2021
Franšíza - co to je?

Taky bych chtěl začít podnikat a nemám s tím skoro žádné zkušenosti. O franchisingu jsem si dost přečetl a příjde mi to jako ideální start do podnikání pro...

1 komentář(e)
posledni 18.11.2019
Ochranné známky je třeba kontrolovat

Má někdo zkušenost s monitoringem ochranných známek? Našel jsem www.ipdefender.eu a je bezonkurenčně nejlevnější i se zdarma verzí do 3 ochranných známek a má...

1 komentář(e)
posledni 06.05.2019
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017