V cizině jsou franšízové pobočky bank trendem posledních let
pondělí
07.06.2010
Otevřete si první franšízovou banku
 

Konečně i v Česku budeme mít možnost formou franšízy podnikat jako majitelé bankovních poboček. Připravuje se více konceptů franšízového bankovnictví, nejdál je, jak se zdá UniCredit Bank.

V cizině jsou franšízové pobočky bank trendem posledních let. Banky se tím snaží snížit investice při vstupu na nový trh, anebo když chtějí rychle expandovat. Zatímco tradiční pobočka se bance vyplácí v průměru až za tři roky, u franšízové na sebe velkou část nákladů přejímá podnikatel, s nímž banka uzavře smlouvu a návratnost je rychlejší. Opět se potvrzuje, že být někde zaměstnanec nebo vlastník je velký rozdíl.

UniCredit Bank vybírá první lidi a jedná s těmi, jimž by mohla svou značku pro tento byznys svěřit. "První pobočky budou vidět už letos, celkem jich budou desítky. Do čtyř let chceme mít 180 takových poboček. Franšízový systém chceme rozvíjet nejvíc ze všech našich prodejních sítí," říká Jaroslav Žahourek, šéf retailového bankovnictví UniCredit Bank. Klienti franšízových poboček budou moci vkládat a vybírat peníze z účtu, vyřizovat půjčky a hypotéky. V každé pobočce budou k dispozici multifunkční bankomaty.

"První pobočky se objeví ve Valašském Meziříčí, Třeboni nebo v Českém Krumlově. Příležitost pro franšízanty vidíme hlavně ve městech, kde nemáme tradiční pobočku," říká pro portál Franchisinginfo.cz Jaroslav Žahourek.

V zahraničí fungují různé franšízové systémy. Nejčastěji podnikatel investuje do vybavení pobočky a financuje celý její provoz včetně mezd personálu. Od banky pak dostává provizi z prodeje produktů a služeb a také z klientů, které bance přivedl. V některých zemích jako v Belgii Polsku a Itálii jsou franšízy rozšířeny a prodávají stejné služby jako tradiční pobočky.

Zájemci o bankovní franšízu a další informace nás mohou kontaktovat v redakci FranchisingINFO.cz.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012