Franchising Forum 2010 ukázalo, že o podnikání pod cizí značkou je zájem

Návštěvníci nejvíce ocenili dopolední panelovou diskusi - zde při diskuzi s Davidem Petříkem, zástupcem gastronomického konceptu Potrefená husa.
Pátek
15.10.2010
Fórum se protáhlo o tři hodiny oproti původnímu plánu, franšíza je přitažlivé téma, zájem nadále vzrůstá.
 

Ve středu 13.10. se v Praze konal 9. ročník konference Franchising Forum 2010, kterou pořádala Česká asociace franchisingu. Program byl velmi nabitý a oproti původnímu plánu se o několik hodin protáhla. Bylo o čem hovořit, téma franchisingu je velmi široké a zahrnuje všechny oblasti podnikání a ještě něco navíc.

Návštěvníci nejvíce ocenili dopolední panelovou diskusi, kterou moderoval člen správní rady ČAF RNDr. Jiří Lošťák a k diskuzi přizval zkušené matadory franšízingu: Davida Petříka, zástupce gastronomického konceptu Potrefená husa, Jana Gondu, master franšízanta konceptu zdravého životního stylu NATURHOUSE, Vladimíra Fedoše, velmi zkušeného franšízora českého outdorového oblečení AlpinePro nebo Lubomíra Milka z realitní sítě Century 21. Novější franšízové systémy zastupovala master franšíznatka licence Bussines for Breakfest Kamila Zárychtová, franšízové lekárny Pharmaland zastupoval Rudolf Matějka a nováčkem i průkopníkem mezi franšízanty je ve svém oboru bankovní franšíza Unicredit bank, velmi cenné informace naděloval její zástupce Radim Štantejský.

Témata byla z každé oblasti, řešili se otázky správného modelu franšízové sítě, obvyklé standardy i neobvyklé odchylky, marketing, komunikace, motivace, kvalitní příprava franšízantů, jaké jsou trendy a kdy a jak inovovat franšízové manuály, jaké jsou kritické oblasti a jak je řešit, kde a jak hledat franšízové partnery, jaké jsou zkušenosti s uplatněním franšízových konceptů v jednotlivých městech i otázky krize, kde se všichni zúčastnění shodli, že krize přinesla výrazně levnější nájmy, kvalitní franšízanty a zaměstnance a zodpovědnější přístup v hospodaření a větší úctu k zákazníkům.

Velmi překvapivé informace přinesli paní Lenka Nováková a Marek Halfar z poradenské společnosti PROFIT system, která provozuje i tento specializovaný portál. Zmapovali 260 firem pohybujících se oblasti franšízingu v ČR, získali řadu zajímavých informací a zájemci o franšízu se mohou těšit na vydání publikace o franšízingu v ČR, ve které se dozvědí aktuální data o franšízových systémech.

Mezi účastníky byla řada návštěvníků ze Slovenska, zájemci o franšízu, nositelé nápadů i franšízy, kteří si povzdechli, že na Slovensku je zatím franšízing v počátcích a pro kvalitní informace musí jet do Prahy.

Velmi kvalitní byla právní poradna, která sice nezajímala všechny účastníky, ale doktoři z oblasti práva se skutečně snažili. Řešila se franšízový manuál po stránce právní, soutěžní právo, ochrana osobních údajů, pracovní právo, právo z pohledu franchisora a franchisanta – typické problémy, se kterými se franchisor a franchisant jako zaměstnavatelé mohou setkat, právní aspekty expanze franchisingové konceptu do zahraničí - jaký způsob expanze franchisingového konceptu zvolit, jednotlivé kroky expanze, na co si dát pozor, volba práva, řešení sporů,… zkrátka byla to nálož informací a rad. Dobrou zprávou pro účastníky konference je, že právní kanceláře slíbili na požádání zaslat potřebné dokumenty a prezentace.

Nakonec se představily franšízové systémy a nebylo jich avizovaných 13, ale 23. Na podrobnější popis není prostor, proto je pouze vyjmenujeme a na všechny uvedené najdete kontakt v našem Katalogu franšíz nebo na redakci:

Móda
Palmers - prádlo, Jones, La Camiceria, Conte of Florence – golfová móda, FILA, Celio, Max Mara Weekend, Marella, Marina Rinaldi, Liu.jo, Rifle, Brand New Products a Alpine PRO.

Gastronomie
Joeys – nejlepší pizza, Revive juice bars, Go pasta a backWERK, samoobslužné pekárny, Gloria jeans café.

Zdravý životní styl
Expreska - kruhové cvičení pro ženy, NATURHOUSE a novým hráčem je Diet plus, který kromě odborné péče a poradenství nabízí také hotová jídla, chutná a nutričně vyvážená.

Finanční, realitní a obchodní služby
Makléřská síť Cyrrus, úspěšně se rozvíjející Bussines for Breakfest a UniCredit bank.

Další zajímavé a specifické franšízy
Oční optiky Nau Ottica - hezké, módní a levné brýle z Itálie, hypermarkety pro kutily Avex Baumarkt - pro Slovensko a Maďarsko, Gold to go - automaty na prodej zlata, WSI – internetový marketing, Chocolate graphic - potisk čokoládou na čokoládu a dárkové předměty z čokolády pocházející z Austrálie nebo skladový systém Howards - rovněž z Austrálie, jehož majitel p. Dirk Spence přiletí do ČR již 20. října a je připraven hovořit s možnými zájemci.

Napsat krátce o Franchising Foru 2010 byl úkol náročný a vše se nevešlo, v příštím týdnu se k němu ještě vrátíme a rádi do článku zapracujeme vaše postřehy a názory. Napište nám, jak se vám líbilo, jestli splnilo vaše očekávání a co bylo největším přínosem nebo co Vám naopak chybělo.

Na konci této stránky naleznete možnost přidat vaše komentáře ke článku. Děkujeme.

Vaše redakce


/5/
zobrazit více

Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012