Návštěvnost portálu opět rekordní

Český portál FranchisingINFO.cz přináší aktuální informace o franchisových systémech a partnerských řetězcích v ČR. Funguje od roku 2008.
Pátek
06.01.2012
O více než 67% vzrostla loni meziročně návštěvnost portálu FranchisingINFO.cz Zvýšil se také počet unikátních návštěvníků.
 

Rok 2011 byl pro portál FranchisingINFO.cz, jehož provozovatelem je společnost PROFIT system, opět ve znamení výrazného nárůstu návštěvnosti. Ta se v průměru pohybovala kolem 12.000 měsíčně, což je o 67,1 % více než v roce 2010. O více než 60 % se rovněž zvýšil počet unikátních návštěvníků. Ten v průběhu roku dosahoval měsíčně až 10 tisíc. "Je to důkaz toho, že zájem o franchising v ČR neustále roste. S ohledem na stabilní růst a vývoj franchisového trhu jsem si jista, že i v následujících letech bude obliba našeho portálu stoupat," říká ředitelka portálu Lenka Nováková.

Takový nárůst spřátelené portály v Polsku a na Ukrajině neměly. Polskému webu stoupla průměrná měsíční návštěvnost o necelých 5 % na 88.000, ukrajinskému o 1,5 % na více než 16.500.

V Polsku i Ukrajině došlo v loňském roce k poklesu průměrného měsíčního zobrazení stránek - v Polsku o 5,2 % na 806.000, na Ukrajině pak o 18,6 % na 88.000. Český portál byl oproti tomu úspěšný a opět rekordní - v průběhu roku měsíční zobrazení dosahovalo až 75.000, což představuje nárůst o 49,8 %. "Polské ani ukrajinské návštěvnosti se zatím nemůžeme rovnat, a to jak vzhledem k velikosti trhu, tak i historii fungování portálu a v případě Polska také vývojem samotného franchisingu. Máme ale radost, jak výrazně zvyšujeme naše tempo. Navíc brzy ještě zrychlíme. Připravujeme vydávání vlastního tištěného magazínu o franchisingu. A to jistě přinese i vyšší zájem nejen o náš portál, ale také o franchising jako takový. Myslím si, že pro uvedení nového časopisu je v souvislosti s celkovým trhem franchisingu ten pravý čas," vysvětluje Nováková.