Francouzi se valí na Prahu

Jedním z řetězců, které chtějí uspět v Česku, je značka Devianne
Středa
17.09.2008
V Praze se ve čtvrtek představí francouzské franchisové systémy. Přicházejí hlavně s módou.
 

Akci, na které se představí pět francouzských konceptů organizuje Česká asociace franchisingu ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v Praze. „Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost získat všechny potřebné informace o možnostech, jak zakoupit franchisovou licenci renomovaných zahraničních franchisových poskytovatelů,“ uvedla výkonná ředitelka ČAF Hana Jurášková. Akce začíná od 8:30 v pražském hotelu Novotel.

Především oděvy

Systémy, které se z Francie snaží proniknout na český trh, se rekrutují především z oblasti oděvů. „Francouzská móda patří vedle jídla k tradičním silným vývozním artiklům, je proto nasnadě, že právě z této oblasti k nám snaží proniknout francouzské franchisové sítě,“ řekl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system. Z oblasti módy se představí značky Devianne, Jules a Sergent Major, která se orientuje na dětskou módu.

Bio a bižuterie

Dalším konceptem, který se představí, je značka Bio-Cafés. Ta je vůbec první sítí rychlého občerstvení, která se ve střední Evropě představuje. Značka Les Néréides je naopak z oblasti bižuterie. Tato síť má pobočky v Evropě i Asii a chystá se také budovat síť v USA.