Portál slaví první stovku!

Jubilejním 100. klientem portálu FranchisingINFO.cz je gastronomický koncept Fruitisimo.
Úterý
06.03.2012
Na českém trhu působí na 170 franchisových sítí. A rovná stovka z nich hledá franchisanty za pomoci portálu FranchisingINFO.
 

Portál FranchisingINFO.cz funguje už více než tři roky. Během této doby se stal nejrespektovanějším internetovým médiem, který se zabývá podporou franchisingu v České republice. Podle Katalogu franchis, který shromažďuje informace o stovce konceptů, patří 56 z nich do sektoru Služby a zbylých 44 do odvětví Obchod.

Provozovatelem portálu je mezinárodní konzultační společnost PROFIT system franchise services, která nedávno vydala také již druhou ucelenou zprávu o českém franchisingu Franchising Report 2011. Tu si lze nyní objednat online v sekci Vydavatelství. Z tohoto Reportu mimo jiné vyplývá, že loňský rok byl nejúspěšnějším rokem v historii českého franchisingu. Do konce října 2011 bylo v Česku 168 franchisových značek. "To je o 18 značek více než v roce předchozím. Vzrostl také počet franchisových poboček. V rámci průzkumu jsme jich napočítali 4366, to je o 25,6 procenta více než v roce 2010," dodává Lenka Nováková z portálu FranchisingINFO.cz.

PROFIT system® provozuje vedle českého portálu také portál v Polsku Franchchising.pl a Franchising.ua na Ukrajině. V nejbližší době chystá zprovoznění portálů v Maďarsku a Rumunsku.