10 systémů pro FMP

Na letošním FMP se představí téměř 40 systémů.
Čtvrtek
25.09.2008
Na letošním Franchise Meeting Pointu v Brně se na svých stáncích představí desítka franchisových systémů, polovina z toho pochází ze zahraničí. Celkem bude možné se seznámit až se 40 systémy.
 

Na letošní největší přehlídce franchisingu, Franchise Meeting Pointu, která se uskuteční mezi 6. až 9. říjnem na výstavišti v Brně, se představí desítka franchisových systémů. Polovina z nich přitom je zahraničních, nebo tam alespoň má své kořeny. „Součástí letošní přehlídky je 14 stánků. Stánky systémů doplňují ještě například prezentace České asociaci franchisingu. Hlavním partnerem akce je realitní kancelář Real Spektrum, která představí svůj nový franchisový koncept,“ řekl portálu FranchisingINFO.cz manažer akce Radek Chmela z pořádajících BVV.

Celkem 39 franšíz

Vystavovatelé se rekrutují především z realit a stavebnictví. Tento segment podnikání, který však podle analytiků čeká po finanční krizi určitý útlum, budou reprezentovat pět zástupců – Real Spektrum, Arden Reality, Tana, Real Moravia a Domy pro Vás. Celkem se ale návštěvníci akce budou moci prostřednictvím prezentací seznámit s téměř čtyřicítkou franchisových konceptů. Zastoupeny budou obory rychlého občerstvení, kaváren, ale především obchodu, který zastupuje 11 konceptů. Mezi nimi nechybějí světové značky jako Tom Tailor, Mustang Jeans či Vitaland. Jsou zde ale i zahraniční koncepty, které v Česku začínají, například Naturhouse. Přibližně 15 zástupců se pak představí z oblasti služeb.

Evropa v Brně

Součástí Franchise Meeting Pointu je také třetí ročník dvoudenní konference Evropské franchisové dny. „Setkají se zde a budou přednášet a diskutovat renomovaní odborníci nejen z oblasti franchisingu, práva, finančních institucí, ale i top manažeři franchisových poskytovatelů a příjemců, představitelé zahraničních franchisových svazů, zástupci dodavatelů zboží a služeb pro franchisové sítě a jiní,“ uvedla výkonná ředitelka ČAF Hana Jurášková. Představí se také například jediný franchisový řetezec z Malty provozující kavárny. Kompletní program akce je možné získat na stránkách České asociace franchisingu nebo BVV.