Franchising z Rakouska

Austria Showcase se uskuteční v hotelu Falkensteiner v Pilárikově ulici.
Pátek
20.07.2012
V Bratislavě budou 26. září představovat své franchisové koncepty rakouské firmy. Mnohé z nich by totiž rády expandovaly na slovenský trh.
 

Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví na Slovensku organizuje ve spolupráci se Slovenskou franchisingovou asociací (SFA) setkání Austria Showcase na téma franchising. Vedle představení rakouských firem budou součástí akce také přednášky o aktuálním stavu slovenského franchisingu a o právních aspektech a možnostech financování franchisových konceptů. Austria Showcase se uskuteční 26. září od 9. do 15. hodiny.

Jednodenní akce by vedle navázání trvalé spolupráce s Obchodním zastoupením rakouského velvyslanectví i Rakouskou franchisingovou asociací měla Slovákům představit zajímavé franchisové koncepty. "Na setkání je rovněž pozváno mnoho osobností z podnikatelského prostředí a médií. Bude to pro ně možnost navázat nové osobní a obchodní kontakty," vysvětluje Jozef Šétaffy, člen představenstva SFA.

Největší šanci uspět na slovenském trhu mají koncepty z oblasti cestovního ruchu, hotelnictví, turistiky nebo pohostinství. Na Slovensku přitom mnohé z těchto služeb buď chybí nebo nejsou na příliš vysoké úrovni. "Nebude to jednoduché, protože zde není tak velká kupní síla jako v Rakousku. Jsem si ale jistý, že kvalitní koncepty by mohly přilákat i zahraniční klientelu. A Slováci se díky tomu naučí, jak se dělá byznys ve službách na vysoké úrovní," je přesvědčený Šétaffy.