Na veletrh do USA

Americký veletrh International Franchise Expo letos podle organizátorů navštíví tisíce lidí a své systémy bude prezentovat na 200 značek.
Pátek
11.05.2012
Největší franchisový veletrh na severoamerickém kontinentě se kona 15. až 17. června. Akce proběhne v New Yorku.
 

Americký veletrh International Franchise Expo se dosud každoročně konal ve Washingtonu. Letos se nově stěhuje do New Yorku. Účastní se jej stovky firem nejen z USA, ale doslova z celého světa. Na expu budou také někteří čeští podnikatelé, kterým při navázání kontaktů může pomoci americké velvyslanectví v Praze. "Veletrhu se každoročně účastním a protože zástupce mnohých amerických konceptů znám, mohu české podnikatele osobně představit. V rámci veletrhu pro zájemce organizujeme také návštěvy jednotlivých franchisových poboček v místě konání veletrhu, které umožní lepší poznání jednotlivých konceptů," říká Jana Rückerová z amerického velvyslanectví.

Nejznámějším franchisovým konceptem na světě je bezpochyby fastfoodový řetězec McDonald's. Ten je s loňskými 34 miliardami dolarů největší sítí restaurací v USA . První místo drží také v České republice. Prostor pro další americké franchisové společnosti tu stále je. "Ti, kdo se nebojí podnikání a chopí se příležitosti jako první, mají šanci být skutečně úspěšní. Franchising samozřejmě nezaručí úspěch, ale míra rizika oproti založení vlastního start-upu je výrazně nižší. V USA ročně zkrachuje 35 procent malých firem. Naproti tomu míra neúspěšnosti franchisových firem je nižší než pět procent," dodává Rückerová.

Další velcí američtí hráči to ale nemusí mít na českém trhu jednoduché. Například fastfoodový trh zažil změnu - druhým největším gastrořetězcem se stal domácí koncept Paneria. Přesto se do České republiky chystá expandovat mnoho dalších nejen gastronomických amerických společností. Vedle Church’s Chicken - Texas Chicken (kuřecí fastfood) nebo Dairy Queen (restaurace s mléčnými koktejly a zmrzlinou) také elektrořetězec Radioshack a již v létě se v Česku rozjíždí A Buyer´s Choice Home Inspections, což je síť inspektorů nemovitostí.

Více informací o veletrhu získáte na www.ifeinfo.com.