Gepard Finance aktuálně provozuje přes 100 obchodních míst po celé ČR a SR. Za rok 2012 se společnosti podařilo zpracovat hypotéky o objemu 7 miliard korun.
pondělí
22.07.2013
Brokerská síť Gepard Finance letos očekává nápor klientů v oblasti refinancování hypoték. Jak říká její generální ředitel Jan Kruntorád, důvodem jsou nízké sazby hypoték.
 

Jak se Vám dařilo v loňském roce?

V minulém roce 2012 společnost Gepard Finance zpracovala hypotéky přes 7 miliard Kč a celková produkce firmy byla 36 miliard Kč. Nutno dodat, že produkce rok od roku roste. Roste i naše obchodní síť samostatně vlastněných franchisových poboček. V současné době máme přes 100 obchodních míst po celé České republice a Slovensku. Dá se říci, že stále upevňujeme prvenství mezi hypotečními makléři na trhu v ČR.

Proč jste si vybrali pro svůj rozvoj franchisový model?

Naše společnost Gepard Finance chtěla nabízet stále lepší dostupnost našich služeb, a proto jsme se rozhodli nabízet franchisovou licenci pro další partnery. Jde o výhodný model podnikání, při němž sázíme na dlouhodobou spolupráci. Díky franchisingu mají partneři, kteří se rozhodnou s námi podnikat, větší šance na úspěch, neboť podnikají s již rozšířenou značkou a zavedeným know-how. Zájemci o licenci dostanou příležitost vést vlastní pobočku pod hlavičkou Gepard Finance, získají možnost spolupracovat se všemi bankami na trhu za mimořádných podmínek, kompletní paletu hypotečních produktů pro jejich klienty i přístup ke vzdělávacímu systému naší společnosti.

Co svým partnerům nabízíte?

Kromě metodické podpory, systému, tak zejména pravidelné vzdělávání. Gepard Finance bude i v roce 2013 zajišťovat provoz tzv. Gepard akademie. Jde o speciální vzdělávací systém hypotečních makléřů - specialistů. Na trhu existují makléři, pro něž je hnacím motorem generování smluv na stovky produktů, kterým jejich "finanční poradci" rozumí jen velice okrajově. Našim franchisovým partnerům nabízíme také důležitou marketingovou podporu. O budování renomé a povědomí o značce se staráme my. Investice do marketingu jdou z naší kapsy, ať už se jedná o billboardovou kampaň, sponzoring či internetový marketing.

Jak byste popsal trh hypoték na českém trhu?

V tomto roce končí fixace hypotéky zhruba 100 tisícům klientů. Vzhledem k aktuálně nízkým sazbám se dá očekávat, že velká část klientů bude úvěr refinancovat. Sazby úvěrů jsou totiž na historických minimech a klienti, kterým bude letos končit fixace, si hypotéku většinou sjednali v době, kdy byly úrokové sazby i o několik procent výše. Hypoteční banky budou bojovat na dvou frontách. Jednak chtějí získat co nejvíc klientů a přetáhnout je od konkurence, ale také si musí ty stávající udržet. Klienti se mohou těšit na finanční bonusy nebo nulové poplatky. V tom může pomoci i nový online kalkulátor od Gepard Finance, který jsme spustili v lednu.

Co od kalkulátoru očekáváte?

Na unikátní kalkulátor navazují bezplatné služby více jak stovky franchis, které se nachází po celé České a Slovenské republice. Kalkulačku je možné využít nejen v případě nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti, ale také k refinancování hypotéky. Jak už jsem uvedl, letos čekáme enormní zájem o refinancování. Jednak končí fixace hypoték ze silných let 2008 a 2010, jednak máme historicky nejnižší sazby. Klienti budou mít velkou motivaci hledat konkurenční nabídky a získat pro sebe co nejlepší podmínky.


Populární na fóru

Z mateřské do čela franšízy

Myslím si, že když člověk jde tvrdě za tím co chce jednou dělat, tak má před sebou dobrou budoucnost. Přijde mi docela fajn pro lidi bez inspirace, kteří se...

1 komentář(e)
posledni 15.12.2017
Manors group

Cha, ano, úroky byly divné a následně to vedlo k tomu, že už nejsou ani na trhu. :)

3 komentář(e)
posledni 26.01.2015
Finanční injekce

Jsem zvědav, co vznikne po volbách, chudáci živnostníci se tady nemůžou na nikoho spolehnout

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Finanční injekce

Je dobré, že se alespoň banky snaží podnikatelům pomáhat, protože od státu takové možnosti čekat nemůžeme.

2 komentář(e)
posledni 18.09.2013
Spolupráce v partners market

zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s partners marketem? dekuji

1 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Dobrý den, pokud máte jakékoli otázky, prosím pošlete nám mail do redakce a my ho předáme nebo pokud ovládáte angličtinu, ruštinu nebo ukrajinštinu přímo do...

3 komentář(e)
posledni 25.10.2012
Manors group

Hezký den máte někdo bližší info k Manors group??? Nějak se mi nepozdávají jejich úroky na webu??? Díky za odpovědi

3 komentář(e)
posledni 24.10.2012
UniCredit Bank slaví jubileum

Ten koncept je opravdu výhodný, ale jenom pro banku. 90% všech franšízantů unicreditu prodělává - banka neschvaluje úvěry. Franšízant nemá žádné pravomoce a...

1 komentář(e)
posledni 09.10.2012