Pondělí
23.12.2013
Magazín Vlastní firma FRANCHISING na trhu funguje už druhým rokem. Jeho šéfredaktorka Barbora Štanglová se ohlíží za uplynulým rokem a rovnou láká na nové číslo, které vyjde v lednu.
 

Časopis Vlastní firma FRANCHISING vychází v ČR už druhým rokem. A od ledna započne svůj třetí rok. Co mohou čtenáři očekávat v novém čísle?

Nové číslo magazínu Vlastní firma FRANCHISING, které vyjde na začátku ledna příštího roku, bude opět plné zajímavých informací a nápadů. Dalo by se říci, že spojovacím tématem všech článků je do jisté míry odvaha. Odvaha začít podnikat, dělat nepopulární opatření či odvaha neleknout se a bojovat proti hospodářské krizi všemi možnými prostředky. Za sebe bych určitě „nalákala“ na rozhovor s paní Evou Štěpánkovou, majitelkou kosmetické firmy RYOR, a pak i na článek o oborech, kterým se daří i navzdory ekonomické krizi, o které se bohužel stále ještě mluví.

Které číslo v tomto roce se Vám líbilo nejvíc a proč?

Je těžké vybrat jedno. Vždyť jsme čtenářům přinesli rozhovory s řadou zajímavých osobností z řad podnikatelů. Svou otevřeností se mi však velice líbil pan Zdeněk Pohlreich, který se nebál jasně pojmenovat problémy, které české podnikatelské prostředí trápí. V tomto čísle byl také velmi zajímavý článek „Změň život, založ firmu“, který čtenářům zprostředkoval „osudy“ těch, kteří se v určité fázi svého profesního života rozhodli pro změnu, opustili zaměstnání a rozjeli vlastní podnikání. Zejména toto téma je podle mého názoru velmi inspirativní.

Plánujete nějaké novinky pro čtenáře, ať už časopisu či Vašeho portálu Franchising.cz?

Naším primárním cílem je udržet si vysokou kvalitu, kterou náš magazín má. Nějaké novinky chystáme, ale momentálně je předčasné o nich informovat. Budou takovým malým překvapením pro naše čtenáře. Co se týče portálu, tam je to podobné. I nadále se budeme snažit přinášet zajímavé informace, rozhovory a aktuality z franchisového trhu, čímž chceme přispět k dalšímu rozvoji franchisingu v České republice. Zájemci o oblast franchisingu se mohou také těšit na čerstvá data za rok 2013, která představíme v rámci každoročního Franchising Reportu, který naše společnost zpracovává.

Na podzim byl také spuštěn portál Franchising.sk. Proč se firma PROFIT system rozhodla pro slovenskou verzi?

Myšlenka na spuštění slovenského portálu Franchising. sk byla v našich hlavách již delší dobu, Neustále se množící dotazy ze stran zájemců o franchisové podnikání ze Slovenska i zástupců franchisových konceptů mířících na slovenský trh jsme došli k závěru, že správná doba na realizaci tohoto plánu je již tady. Věříme, že se našemu nejmladšímu portálu v jeho evropské rodině bude dařit a naváže tak na úspěch svých starších sourozenců. K tomu by mělo přispět i partnerství, které portál Franchising.sk navázal se Slovenskou franchisingovopu asociací, jejímž se stal mediálním partnerem.

Co byste chtěla vzkázat Vašim čtenářům do nového roku?

Nejprve bych chtěla všem moc poděkovat za přízeň, kterou nám chovají. Vězte, že se bude celý náš tým snažit o to, abychom si ji i nadále zasloužili. Popřát bych všem čtenářům chtěla nejen hodně zdraví, štěstí a úspěchu v nadcházejícím roce 2014, ale také odvahu udělat změnu a možná rozjet vlastní byznys.