Pracujeme na inovacích

Úterý
12.08.2014
Společnost Porfix uspěla v loňském ročníku Štiky českého byznysu za Královéhradecký kraj. Její generální ředitel Michal Žilka nám krátce prozradil plány firmy.
 

Jak se dařilo Vaší společnosti v prvním půl roce letošního roku? Jak byste jej srovnal s loňským?

Srovnání obou let se porovnává velmi těžko, úvod roku byl totiž nadstandardní. Zima prakticky neprišla, protože počasí bylo teplé, což je pro stavebnictví mimořádně příznivé. Uvidíme, jestli se optimismus daného odbytu přenese i do druhého pololetí.

Co plánujete do dalších let?

Neustále investujeme a intenzivně pracujeme na dalších inovacích. Tak abychom nadále získávali náskok před konkurencí a byli pořád blíž k našim zákazníkům. Úzce spolupracujeme s dalšími výrobci stavebních materiálů a naším partnerům, firmám se stavebninami, nabízíme nové benefity pro konečné zákazníky. Uvedu jeden z příkladů, což je cenově bezkonkurenční dodávka materiálu PORFIX spolu s litou podlahou pro rodinný dům.

Jak byste zhodnotil trh stavebnictví? Je cítit už růst po několikaletém útlumu?

V stavebnictví všeobecně a zejména v našem segmentě murovacích materiálů by jsem se bál hovořit o růstu. Vnímám mírné oživení zákázek a zejména odražení se od cenového dna. Mám také pocit, že hráči ustupují od cenové války a jelikož tzv. koláč na trhu je plus mínus konstatní, vnímám snahu prodávat mnohem efektivněji.

Co pro Vás znamená ocenění Štiky českého byznysu?

Ocenění zosobňuje veškerou práci našich lidí, celého česko-slovenského týmu. Je to také zadostiučinění v tom, že stále víc a víc lidí začíná stavět se zvoláním: Lidé zděte!