Středa
24.09.2014
Firma D Plast loni obsadila v soutěži Štiky českého byznysu 1. místo ve Zlínském kraji. Ředitel firmy Ladislav Košárek komentuje úspěchy firmy, které ovlivňuje zejména automobilový průmysl.
 

Jak byste popsal našim čtenářům čím se zabývá Vaše společnost D Plast?

Naše společnost se specializuje na výrobou plastových granulátů pro aplikace v kabelářském průmyslu, plastových granulátů (PVC i PVC free) pro výrobu těsnění korunkových, ROPP  a tzv. lug cap  uzávěrů pro potravinářské aplikace. Také v našem portofoliu můžete najít výrobou extrudovaných plastových hadic a trubek zejména pro automobilový průmysl  -  rozvody stlač. vzduchu, brzdové systémy, palivové systémy, bowdeny apod. Vše, co se týká výroby a zpracování plastů.

Jak se dařilo Vaší společnosti v prvním půl roce letošního roku? Jak byste jej srovnal s loňským?

První polovina letošního roku byla poznamenána doznívajícím útlumem z roku předešlého, nicméně na konci 1. pololetí bylo pozorovatelné mírné oživení poptávky a tím navýšení prodejů.  Porovnáme-li výsledky s 1. pololetím roku 2013, tak byly celkové výsledky srovnatelné (automobil. sektor se oživil rychleji, kdežto stavebnictví nabíhalo pomaleji).

Co plánujete do dalších let?

V následujících letech plánujeme další investice do technologických zařízení (dílem do modernizace resp. výměny zastaralých výrobních zařízení  a dílem do jejich  rozšíření - nákup nových linek), s tím bezprostředně souvisí dovybavení jak laboratoří vývoje tak i laboratoří vstupní a výstupní kontroly novými modernějšími zařízeními a přístroji.

Co pro Vás znamená ocenění Štiky českého byznysu?

Ocenění pro nás,  pro celou firmu,  znamenalo  nezávislé ohodnocení dobré práce všech našich zaměstnanců, potvrzení správnosti směru, které jsme v minulosti nastoupili a v neposlední řadě závazek do budoucnosti v tomto trendu pokračovat, dál firmu rozvíjet s důrazem na kvalitu výrobků a zkvalitňování servisu a podpory pro naše zákazníky.

Jak byste popsal trh, na kterém Vaše společnost působí?

Velká část naší produkce  je realizována v automobilovém průmyslu, kde vládne poměrně silná konkurence a kde jsou dlouhodobě požadovány výrobky té nejvyšší nekolísající kvality, bezchybná logistika a podpora při vývoji, což se promítá  nejen do potřeby vlastnit kvalitní bezchybně fungující stroje a zařízení, ale mít zkušené a patřičně zkušené, vzdělané a proškolené zaměstnance počínaje operátory u linek konče vývojáři, pracovníky kontroly kvality i logistiky. Velký důraz je ze strany automobilek kladen na 100% fungování systémů řízení jakosti ISO 9001 vč. jejich nástaveb.