Hlavním oborem činnosti firmy Böhm Plast je nákup, prodej a zpracování plastového granulátu.
Pondělí
29.12.2014
Společnost Böhm-Plast uspěla v ocenění Štiky českého byznysu jako první v Karlovarském kraji. Jednatel Pavel Průcha očekává, že letos by obrat firmy mohl přesáhnout 15 %.
 

Česká ekonomika začala růst. Všímáte si toho i na obratu Vaší společnosti Böhm-Plast​? Jak byste tento rok zhodnotil?

Ano, česká ekonomika začala skutečně růst a i za naši společnost mohu potvrdit rostoucí obrat. Na rozdíl od předchozích let musíme do růstu obratu započítat i celoroční vzestup cen suroviny, avšak i přes tento výrazný ukazatel se nám podařilo překročit plánovaný obrat o takřka 15 %. Letošní rok bychom tak mohli dle našich odhadů zakončit s celkovým obratem blížícím se k 800 mil Kč.

Jaké plány máte do dalšího roku?

Plán na příští období se v tuto chvíli velice těžko stanovuje. I nadále chceme pokračovat v hledání nových obchodních partnerů, udržovat vysokou kvalitu dodávaných surovin a v neposlední řadě i kvalitu námi poskytovaných služeb.

Jak byste popsal trh, na kterém působíte? 

Chod naší společnosti je závislý na několika faktorech. Mezi ty klíčové, které ovlivňují ceny dodávané suroviny, patří zejména cena světových komodit jako jsou ropa a monomery (v našem oboru se jedná o etylen a propylen), ale i celková dostupnost suroviny na trhu. Samozřejmě nás také značně ovlivňuje konkurence, před kterou se snažíme být neustále o krok napřed.

Ovlivnily Vás nějak sankce vůči Rusku?

K podotázce, zda nás ovlivnily sankce vůči Rusku, mohu odpovědět, že naši společnost přímo ne. Máme však signály, že některé naše odběratele bohužel značně. I z tohoto důvodu si velice ceníme, že se nám podařilo tyto výpadky, které postihly naše odběratele, pokrýt na jiných trzích.

Co pro Vás znamená ocenění Štiky českého byznysu, které jste získali už poněkolikáté? Čím si to vysvětlujete?

Toto prestižní ocenění jsme v tomto roce získali již potřetí za sebou. Vážím si toho hlavně proto, že zaměstnávám skvělé lidi, kteří si beze zbytku plní veškeré úkoly a toto ocenění je vlastně takovou vizitkou celé naší společnosti. "Štika" je dravec a chceme-li se i nadále udržet na vrcholu tohoto pomyslného žebříčku, musíme se jako štiky i chovat.