Z Francie do Česka chce až 40 systémů

Jedním ze systémů, které se chtějí prosadit na východních trzích, je koncept Lady Moving
Středa
18.03.2009
Až 40 francouzských franchisových systémů, které se představily na letošním Franchise Expo Paris, má zájem o vstup na trhy střední a východní Evropy, včetně Česka.
 

Vyplývá to z informací poradenské firmy PROFIT system, která jako jediná ze střední a východní Evropy měla na jednom z největších franchisových veletrhů v Evropě oficiální stánek. „Zájem mají například systémy s oblečením, restaurace či systémy orientované na krásu,“ řekl Martin Jonáš z poradenské firmy PROFIT system, která jako jediná ze střední a východní Evropy měla na Franchise Expo Paris oficiální stánek.

Stane se expanze realitou?

„Jde však o prvotní informace a bude otázkou především ochoty těchto franchisových systémů do budoucna investovat prostředky do rozvoje na nových trzích. Předpokladem úspěšné expanze je totiž otevření pilotního projektu na daném trhu minimálně po dobu jednoho až dvou let. Teprve poté může systém uvažovat o rozvoji franchisové sítě na novém trhu,“ uvedl Martin Jonáš.
Na letošním Franchise Expo Paris se představilo na 400 franchisových systémů. „Největší zastoupení měly provozovny s rychlým občerstvením, restaurace a hotely, kterých bylo celkem 100,“ uvedl Martin Jonáš.