Česko – země startupů

Nejvíce hlasů od mezinárodní jury získala společnost TeskaLabs, která zabezpečuje mobilní aplikace a jejich komunikaci s firemními systémy. Druhá skončila firma Reservio, vývojáři webové služby pro snadnou tvorbu rezervačního systému. Třetí pak společnost Virtubio, která tvoří nástroje simulující možné pracovní situace už během pohovoru.
Úterý
24.11.2015
Česko už není jen líhní webových aplikací, je také silné v technologiích, které mohou obstát v mezinárodním měřítku.
 

Právě tento trend dokázalo TOP10 nejnadějnějších startup firem v Česku na Pitch Day Start it Up! 2015. Tři nejlepší pak převzali ocenění na závěr Summitu Týdne podnikání. Jeho mediálním partnerem byl i portál Franchising.cz.

Nejvíce hlasů od mezinárodní poroty, v níž zasedl například generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, nebo Spoluzakladatel a CEO společnosti Liftago Ondřej Krátký, získala společnost TeskaLabs, která zabezpečuje mobilní aplikace a jejich komunikaci s firemními systémy. Druhá skončila firma Reservio, vývojáři webové služby pro snadnou tvorbu rezervačního systému. Třetí pak společnost Virtubio, která tvoří nástroje simulující možné pracovní situace už během pohovoru.

Svou roli v hlasování měli i návštěvníci letošního Summitu Týdne podnikání.Ti rozhodli o divácké ceně, a to v pořadí Virtubio, Reservio, TeskaLabs. „Máme radost, že společnost Virtubio, kterou jsme vybrali jako Wild Card pro Start it Up! Pitch Day 2015, se probojovala do TOP 3,“ připomněla Martina Jakl, předsedkyně správní rady nadačního fondu Start it Up!

„Startupy potřebují v Česku silnou podporu, protože sebevědomí pro rozjezd podnikání a ochota riskovat je to, co nás dělí od Západu. Proto jsme podpořili Týden podnikání a spouštíme program iKid, který má podnikatelského ducha povzbudit už na základních školách,“ řekl Petr Škoda, partner KPMG Česká republika.

Ačkoli třetí úspěšný Týden podnikání skončil, další akce se chystá již na jaro příštího roku. „Protože rozvoj podnikání a startupů jde ruku v ruce s inovacemi, tak jsme se v ELAI rozhodli již na jaře roku 2016 realizovat Týden inovací. Je mi velkou ctí, že prvními patrony této události se stali Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google a docent Martin Lukeš, proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium na Fakultě podnikohospodářské při VŠE,“ uvedl Lukáš Sedláček, výkonný ředitel ELAI.