Šťastná třináctka

„Výherce kategorií určili zákazníci, jejich hlasování tak odráží zkušenosti s jednotlivými prodejci a sortimentem i jejich oblíbenost. Již 13. rokem oceňujeme prodejce na českém trhu na základě kvality jejich nabídky, dobrých vztahů se zákazníky a snahu obchodníků o zdokonalování služeb,“ říká Josef Machala, Loyalty & Acceptance Manager MasterCard.
Čtvrtek
04.02.2016
Známe vítěze 13. ročníku ocenění MASTERCARD Obchodník roku. Absolutním vítězem je stejně jako loni IKEA.
 

O vítězích této soutěže rozhodovali svými hlasy ti nejpovolanější, sami zákazníci. A kdo byl v loňském roce oceněn jako nejoblíbenější? Absolutním vítězem se opět stala společnost IKEA, která tak obhájila prvenství z let 2013 a 2014. Zajímavostí je, že v některých zemích, ne však v České republice, se i tento švédský prodejce nábytku rozšiřuje prostřednictvím otevírání franšízových poboček. Ocenění si zástupci firmy převzali na vyhlášení v rámci konference Retail Summit, jehož mediálním partnerem je i portál Franchising.cz.

Franšízovým značkám se však dařilo i v oborových kategoriích. Primát mezi prodejci drogerie a parfumerie získala síť Teta drogerie, která v předchozích ročnících končila na stříbrné příčce. Právě Teta drogerie se může v Česku pyšnit jednou z nejširších franšízových sítí. První příčku z loňska v kategorii Obchodník s elektronikou obhájil e-shop CZC.cz, který svou pobočkovou síť také rozšiřuje prostřednictvím partnerů.

Teta drogerie se dočkala ocenění i v rámci jedné ze zvláštních kategorií - MasterCard Obchodník roku – GE Money Bank Věrnostní program 2015, a to za svůj program Teta klub. V rámci soutěže byla udělena i další zvláštní ocenění - v kategorii Cena veřejnosti zvítězil Lidl. Osobností českého obchodu, která je vyhlašována Svazem obchodu a cestovního ruchu, se stal Daniel Večeřa, jednatel skupiny HP TRONIC. Ta v Česku mimo jiné vlastní 33 maloobchodních prodejen Euronics a společnost ETA. Ocenění v kategorii Inovace v obchodě, o jehož držiteli rozhodovali účastníci Retail Summitu přímo v sále, získal řetězec Tesco za svůj projekt spolupráce s Potravinovou bankou.