Hledáme již na školách

"V letošním roce se snažíme zejména stabilizovat a udržet značný růst posledních tří let. Toto považujeme za klíčové před dalším předpokládaným vývojem spojeným s výstavbou nové výrobní haly," prozrazuje Petr Matura, finanční ředitel společnosti Senior Flexonics Czech.
pondělí
12.09.2016
Nedostatek kvalifikovaných lidí trápí i jednoho z vítězů soutěže Štiky českého byznysu, společnost Senior Flexonics Czech. Prozradil to finanční ředitel Petr Matura.
 

Můžete nám představit Vaši společnost?

Sídlo společnosti Senior plc je v Londýně, jinak firma působí celosvětově a snaží se být co nejblíže svým zákazníkům. Celkově má skupina 7500 zaměstnanců pracujících ve 33 závodech ve 14 zemích. V Olomouci firma působí od roku 2001 a v současnosti má necelých 300 zaměstnanců.

Kdo je vaším typickým zákazníkem?

Našim typickým zákazníkem je velká automobilka např. Ford, Renault, VW, ale i Honda, Bentley, JLR, Volvo a další. Nejčastěji nacházíme odbytiště u těchto zákazníků přímo v jejich motorárnách, dodáváme většinou díly do motorů.

Čím se lišíte od konkurence?

Snažíme se se všemi zákazníky koncepčně pracovat a nabízet vždy lepší řešení než naše konkurence, ať už se jedná o flexibilitu, pro-aktivní přístup, rychlost reakce na požadavky zákazníků, celkovou péčí o zákazníky, podílení se na vývoji, pružnost při výrobě prototypů… Chceme ve všech oblastech poskytovat našim zákazníkům maximální servis. Samozřejmě jako země, které je stále považována za „low cost country“, musíme být dostatečně konkurenceschopní cenově a přitom dodávat produkt ve vynikající kvalitě.

Jaká je podnikatelská situace ve vašem regionu? Ovlivňuje vás to?

Celkový růst ekonomiky v posledních letech se projevil i v našem regionu zejména nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. Nedostatek lidí na trhu práce se zkušenostmi je jedním z limitujících faktorů dalšího růstu. Zejména se jedná o technické profese. Proto, abychom tento vliv alespoň do jisté míry eliminovali, snažíme se pracovat s univerzitami a hledat talenty již během studia.

Máte silné vazby na region? Vnímáte třeba, jak vaše činnost ovlivňuje zaměstnanost?

Stále se řadíme mezi středně velké zaměstnavatele v regionu. Náš růst v posledních letech se pozitivně projevil i ve vytvoření nových pracovních míst, kdy jsme během posledních tří let zdvojnásobili nejen obrat, ale i počet zaměstnanců.

Chystáte se nějakým způsobem rozšířit své obchodní aktivity?

Naše společnost v současné době chystá expanzi výrobního závodu v Olomouci, kde bychom chtěli během příštího roku zdvojnásobit výrobní plochy.

Jaká je vaše nejvýraznější podnikatelská zkušenost?

Za svou osobní největší zkušenost považuji práci s lidmi, protože jen díky kvalitním lidem ochotných věnovat společnosti svoji energii a úsilí, kteří vnímají stejně strategii, vize a hodnoty, může být firma úspěšná a přemýšlet nad vítězstvím v podobných anketách.

Překvapilo vás, když jste se stali jedním z vítězů 12. ročníku Štik českého byznysu?

Upřímně řečeno, vzhledem k našemu umístění již v předchozím ročníku a vynikajícím výsledkům v dalším roce, jsme až tolik zaskočeni jako v předešlém roce nebyli. Umístění ve Štikách máme nově potvrzené i vítězstvím v další podobné anketě Zaměstnavatel regionu 2016.


Populární na fóru

Kolik může stát pronájem v nákupním centrum?

Ahoj, nevím jak moc je tvůj dotaz aktuální,ale při pohledu na web jsem našel něco, co by pro tebe mohlo být vhodné, jde o prostor který nabízím k pronájmu v centru...

4 komentář(e)
posledni 15.01.2019
Kolik může stát pronájem v nákupním centrum?

Ahoj, nevím jak moc je tvůj dotaz aktuální,ale při pohledu na web jsem našel něco, co by pro tebe mohlo být vhodné, jde o prostor který nabízím k pronájmu v...

4 komentář(e)
posledni 15.01.2019
Franchisingová smlouva

Sice jsou náležitosti trochu volnější, ale to může představovat výhodu i nevýhodu zároveň. Vždycky je na místě nechat si poradit od odborníků a mít jistotu,...

2 komentář(e)
posledni 30.11.2017
S riziky počítáme

Od ELKO EP prakticky denně odebíráme relé do rozvaděčů. Ale měl jsem za to, že jsou známí pouze na českém trhu. Teď jsem mile překvapen, že je i...

1 komentář(e)
posledni 13.06.2017
Franchisingová smlouva

Hraapla@seznam.cz

2 komentář(e)
posledni 21.05.2017
Rozvoj franšízingu v Česku

Dobrý den, můžu se zeptat kolik je v roce 2017 nebo 2016 už franchisingových poboček v ČR? DĚKUJI

1 komentář(e)
posledni 03.03.2017
Radim Jančura: Podnikání je o překážkách

Pan Jančura není žádný superhrdina ani Mirek Dušín, jediné co se mu podařilo je vyplnit mezeru na trhu a z toho profitovat. Osobní zkušenost mě přesvědčila, že...

2 komentář(e)
posledni 11.02.2017
Návrat zahraničních značek

Franchising jako téma na Radiožurnálu :-) (cca 18:30) http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3335349#

1 komentář(e)
posledni 16.03.2015