Vytváříme prostor pro rozvoj franšízingu

Našim čtenářům bych mimo jiné do roku 2017 rád popřál spoustu inspirace, podnikatelských nápadů a příležitostí vzít svůj život do vlastních rukou.
Pondělí
02.01.2017
Jaké novinky a zajímavosti nás čekají v roce 2017 nám v rozhovoru prozradil jednatel poradenské společnosti PROFIT system franchise services Marek Halfar.
 

Loňský rok byl pro Vaši společnost plný změn – nový design magazínu Vlastní firma FRANCHISING a uspořádání prvního pražského Veletrhu FRANCHISINGU. Zbyly vám nějaké novinky do roku letošního?

Máte pravdu, rok 2016 byl pro nás opravdu rokem plným novinek. Nicméně mohu říci, že ačkoli vámi zmíněné změny přinesly ovoce, neusínáme na vavřínech. Naším hlavním cílem je totiž rozvoj franšízingu v České republice jako takového, což je, jak sami vidíme, nikdy nekončící práce. Prostřednictvím našich médií tak chceme našim čtenářům i nadále přinášet novinky a užitečné informace ohledně podnikání pod zavedenou značkou. Máme v plánu také zprostředkovat více rad a tipů od odborníků na různé oblasti, stejně jako od dalších osobností podnikání. Čtenáři se tak mohou těšit na zajímavé rozhovory jak v magazínu Vlastní firma FRANCHISING, tak i na portálu Franchising.cz, který v nejbližší době představíme v novém moderním designu. Zároveň již nyní začínáme pracovat na dalším ročníku Veletrhu FRANCHISINGU a Reportu o franšízovém trhu za rok 2016, který nám umožňuje dlouhodobě vývoj trhu sledovat, vyhodnocovat a v neposlední řadě také rozvíjet.

Vrátíme-li se k Veletrhu FRANCHISINGU, který proběhl loni v listopadu. Jak byste ho zhodnotil?

Jsem rád, že mohu na tomto místě říci, že historicky první ročník zaznamenal úspěch a potvrdil nám, že jsme se vydali správným směrem. Důkazem toho je více než 1900 návštěvníků a téměř 30 vystavovatelů, kteří na veletrhu prezentovali jak své franšízové nabídky, tak i služby, které rozvoji franšízového podnikání napomáhají. Těší mne zejména zpětná vazba od zástupců vystavujících konceptů, že jim veletrh pomohl najít nové zájemce o jejich franšízové licence. Dosáhli jsme tak cíle, kterým bylo vytvořit prostor pro setkání poskytovatelů franšízových licencí s potenciálními franšízanty. Podařilo se nám také zaujmout návštěvníky programem Školení franchisingu, které se těšilo jejich velkému zájmu.

Můžeme se tedy těšit na další ročník?

Samozřejmě. Jak jsem již předeslal, již nyní probíhají přípravy na další ročník. Uskuteční se opět ve spolupráci se společností ELAI (European Leadership & Academic Institute) v rámci Týdne podnikání, který proběhne v termínu od 13. do 17. listopadu 2017. Věřím, že se nám opět podaří návštěvníky zaujmout pestrou skladbou vystavujících franšízových sítí a také zajímavým programem.

Vaše společnost PROFIT system poskytuje mimo jiné i poradenství při tvorbě franšízových konceptů. Pozorujete v poslední době zvyšující se zájem ze strany fungujících firem o rozvoj prostřednictvím franšíz?

Franšízing je v České republice stále aktuálním tématem. Celá řada fungujících firem začíná při svém rozvoji přemýšlet i o možnosti expandovat prostřednictvím franšízových partnerů. Dobrou zprávou je, že pokud se firmy pro vytvoření franšízové sítě rozhodnou, čím dál častěji se obrací na profesionální poradce. Ti jsou schopni dohlédnout na to, že je síť nastavena kvalitně. Franšízanti ucházející se o získání licence pak mají určitou jistotu, že se stanou součástí dobře zpracovaného konceptu.

Co byste popřál čtenářům portálu Franchising.cz do roku 2017?

V první řadě bych jim popřál pevné zdraví, díky němuž se budou moci vrhat nejen do podnikatelských projektů. Dále přeji všem našim čtenářům šťastnou ruku při přijímání rozhodnutí, která posunou jejich podnikání tím správným směrem, pevné nervy při zdolávání překážek, jež je na jejich podnikatelské cestě potkají, a v neposlední řadě také splnění cílů, které si pro svůj pracovní i soukromý život vytýčili.