TEPfactor jde do světa

Myšlenka otevřít zábavní centrum ve stylu televizní show Pevnost Boyard napadla majitele a zakladatele Tomáše Chrousta před osmi lety. Další tři roky trvalo, než se ujasnilo, jak by měl projekt vypadat, a než se sehnaly potřebné peníze.
Čtvrtek
01.02.2018
Zábavní koncept TEPfactor, nebo-li česká Pevnost Boyard, chystá letos expanzi do zahraničí. Kromě Dubaje otevře franšízy také v Polsku.
 

Společnost TEPfactor, která provozuje zábavní centra ve stylu slavné televizní show Pevnost Boyard, připravuje na tento rok expanzi do zahraničí i rozšíření počtu svých poboček v České republice. V současné době společnost vlastní a provozuje českou pobočku v Chotilsku na Slapech, ve výstavbě je Dubaj, a na konci léta by měla přibýt Varšava. Firma prošla během podzimu v přípravách na expanzi celkovou restrukturalizací, jejímž cílem bylo zefektivnit procesy, maximálně využít potenciální synergie, sjednotit značku a její prezentaci pro veřejnost. Od podzimu se tak značka přejmenovala na TEPfactor (původně TEPfaktor).

Vzhledem k zájmu o koncept TEPfactor, který začali projevovat potenciální zahraniční partneři, a který také prezentace firmy vzbudila na Franchise Expo v Paříži, se firma rozhodla pro další expanzi. „Naše adrenalinová a napínavá týmová hra pro rodiny i firmy vzbuzuje velký zájem v zahraničí. První lokací, kam se náš koncept rozšíří, je Dubaj. V současné době jsme již ve fázi stavebních příprav a do Dubaje již dorazily kontejnery s potřebným vybavením. Naše centrum bude stát v prestižní a trendy lokalitě Jumeirah Beach Residence v oblasti Dubai Marina, kam obyvatelé Dubaje i turisté míří za zábavou, do nespočetných restaurací, nebo na krásnou veřejnou pláž,“ řekl Jan Daneš, ředitel TEPfactor. Brány centra by se podle plánu měla otevřít na počátku roku 2018.

Kromě Dubaje se v současné době jedná o vhodné lokalitě ve Varšavě, a společnost je již ve finálních fázích jednání o pronájmu prostor v rámci jednoho z předních varšavských obchodních center. V plánu je otevřít tuto pobočku na konci letošního léta. Společnost také jedná s dalšími zájemci o franšízu nebo joint venture z Německa, Itálie, Švýcarska a Španělska.

Kromě zahraničí se společnost soustředí také na své aktivity v České republice. Zábavní centrum v Chotilsku bylo nově upraveno a rozšířeno a pro návštěvníky jsou připraveny nové úkoly v rámci hry, ale také lepší možnosti ubytování a stravování. „V Mikulově vlastníme pozemek a po otevření poboček v Dubaji a Varšavě povede naše úsilí právě sem,“ řekl Jan Daneš. „Doufáme, že 2. pobočku v České republice začneme budovat ještě před koncem roku 2018. Vidíme zde velký potenciál, protože pobočka bude strategicky usazena mezi tři velká města, Brno, Bratislavu a Vídeň.“ Zábavní centrum, které vlastnila v Praze Malešicích, nedisponovalo dostatečně velkými prostory, a proto se společnost rozhodla použít jeho vybavení pro pobočky v zahraničí.

Jako formu financování dalších aktivit v České republice si společnost vybrala dluhopisy, díky kterým je možné stát se součástí plánu na vytvoření nového zábavního centra v Mikulově. Firma předpokládá, že v roce 2020 bude mít moravský projekt roční obrat 20 milionů Kč. Pro dluhopisy TEPfactor2. nabízí společnost úrok 7 % ročně, splatnost uvádí tři roky. „Adrenalinová zábava je moderní záležitostí pro jednotlivce i velké korporace, stává se tím pádem zajímavou investiční příležitostí. Podnikové dluhopisy jsou oblíbenou a stále častěji vyhledávanou cestou, jak získat potřebné finance na firemní růst. A pro veřejnost jde o smysluplný způsob, jak lépe vydělat na svých úsporách,“ řekl Jan Daneš.