Změna je život i v Paříži

Společnost PROFIT system franchise services se pařížského veletrhu účastní prostřednictvím týmu poradců, v němž nebude chybět český zástupce. Podle odhadů by Franchise Expo v Paříži mělo navštívit letos více než 35 tisíc návštěvníků.
Úterý
20.03.2018
Největší franšízová událost Evropy Franchise Expo Paris se kvapem blíží. Za pár dní představí 480 franšízových značek, hlavním tématem je letos změna profese a kariéry.
 

I letos se v pařížském komplexu Porte de Versailles uskuteční nejprestižnější událost evropského franšízingu. Jedním z hlavních témat 37. ročníku veletrhu Franchising Expo Paris bude ve dnech od 25. do 28. března 2018 změna profese a začátek nové kariéry prostřednictvím franšízingu. Přednáškám a diskuzím na toto téma bude v Paříži věnovaný jeden celý den. Na výstavě budou podnikatelé i návštěvníci těžit ze zkušeností a rad řady odborníků a expertů (bankéři, právníci, účetní, poradci, zástupci francouzské federace i mezinárodního franšízového sektoru, atd). Na programu je celkem více než 100 workshopů a školení, na které je vstup pro návštěvníky veletrhu zdarma.

Franchise Expo v Paříži pomáhá každoročně rozvíjet franšízové sítě ve Francii a na mezinárodní úrovni tím, že umožňuje tisícům podnikatelů realizovat svůj sen o založení vlastního podniku. "Začínající franšízanti nejsou na své první podnikatelské krůčky sami, mohou se spolehnout na proslulost a know-how značky a využít plné podpory franšízové sítě včetně potřebných školení. Pro podnikatele tak znamená franšízing výhodu hned ve třech směrech: přináší jim nezávilost, minimální investiční riziko, i další specifika franšízového podnikání," uvedla hlavní delegátka French Franchising Federation Chantal Zimmer.

Aplikace jako nový pomocník

Podle průzkumů až 45 % začínajících podnikatelů ve Francii uvažuje o zakoupení franšízové licence, přitom zahraniční koncepty tvoří jen 7 % tamního franšízového trhu. "Ve Francii existuje 1 900 franšízových sítí. To představuje 71 508 provozoven, které vytvářejí 619 000 pracovních míst, a jejichž roční výnosy se neustále zvyšují. Tento ekonomický model je velmi efektivní a prosperující, a nabízí mnoho příležitostí nejen franšízovým sítím, ale také lidem kteří se chtějí pustit do dobrodružství a podnikání, a to buď jako součást změny své kariéry, nebo proto, že chtějí založit či rozšířt vlastní firmu," dodává ředitelka Franchise Expo v Paříži Sylvie Gaudy s tím, že pro podnikatele je franšízing obecně příležitostí k velkým životním změnám.

Letos francouzský veletrh přivítá více než 550 vystavovatelů z 25 zemí, kteří budou zastupovat 480 franšízových značek a 90 průmyslových odvětví. Jednou z novinek má být v Paříži pro návštěvníky online aplikace "Moje franšíza", která má za úkol jim pomoci se orientovat v programu, upozornit na zajímavé akce v jeho rámci, najít místo konání, a podobně. Česko bude už podruhé prezentovat QuickGame. Silně zastoupení by v Paříži měli mít výrobci a prodejci automobilů, bicyklů a motocyklů (a služeb s tím spojenými), zástupci služeb z oblasti krásy, zdraví a fitness, franšízové sítě specializující se na ubytování, bydlení a domov, své know-how představí v Paříži také asi 60 gastronomických značek.


Více informací o programu, účastnících, mluvčích, diskusních tématech, obrázcích z předchozích akcí a dalších informací veřejného zájmu najdete na adrese http://www.franchiseparis.com/ nebo ​u organizátora výstavy:

Elsa Anglade
Marketing & Communication Director
Phone : +33 (0)1 47 56 21 32
elsa.anglade@reedexpo.fr