Franšíza s vůní muže

Luxusní humidor
Středa
21.04.2010
Připravuje se nový franšízový koncept na prodej doutníků. U této budoucí franšízy jsme stáli na počátku, majitel společnosti Intermundo, Američan Pedro Mall požádal PROFIT system o zpracování franšízového konceptu.
 

Intermundo je dodavatel doutníků světových značek a na českém trhu působí deset let. Majitel společnosti má promyšlený systém regionálních distributorů, kterým zajistí příjemný zisk. Franšíza bude ideálním doplňkem cateringovým společnostem nebo distributorům vína, protože se jim velmi sníží náklady a jednomu klientovi mohou nabídnout další zboží, které nekonkuruje jejich vlastnímu.

Tento model právě testuje v jednom kraji a říká, že chce odbourat model obchodování, který je zavedený v Česku, Pedro Mall říká: „Jeden koupí někde, s malými ziskem prodá jako velkoobchod, další v řetězu si dá velkou marži (hovoříme o doutnících) a nevydělávává dost, protože zboží je drahé, tak tolik neprodává a host např. v hotelu, který si zboží koupí si ho kupuje výjimečně, protože je drahé. Nakonec jsou všichni nespokojení a nikdo si nevydělá dost. Deset let přemýšlím, jak to udělat, aby byli spokojení všichni. Myslím, že to mám již promyšlené, abych z toho mohl udělat franšízu.“

Naše společnost PROFIT system franchise services s.r.o. zpracovala již více než 100 franšízových systémů, proto máme bohaté zkušenosti a klient, který se takto rozhodne, dostane kompletní „kuchařku“ pro budoucího zájemce včetně ekonomických propočtů atd. Důležité jsou prvotní podklady od něj. Takový systém se tvoří delší dobu, je zde řada ukazatelů, které se musí postupně s klientem probrat a vyřešit, aby byly dopředu promyšlené všechny situace, které mohou nastat.

O tom, jak se bude příprava vyvíjet budeme průběžně informovat, dnes ještě doplníme, že franšíza s voňavými doutníky předpokládá investici 500 000 Kč a to včetně zboží, takže lze říci, že jde o poměrně nenáročnou investici, navíc v daném regionu nebude jiný distributor a franšízant převezme i dosavadní odběratele, takže nezačíná úplně od nuly, to je příjemná zpráva pro nové zájemce.